Transplantacja wiedzy i nauki

2 lutego uczniowie naszego liceum z klasy IC oraz z grupy przyrodniczej IIIA brali udział w wykładzie przeprowadzonym w ramach projektu „Transplantacja wiedzy i nauki”, którego celem było propagowanie transplantacji szpiku.

Wykład poprowadziła pani dr Adrianna Spałek – wykładowczyni akademicka z Katedry i Kliniki Hematologii i Transplantacji Szpiku, która działa przy szpitalu klinicznym w Katowicach.

transplantacja

Nasza młodzież została zaznajomiona z tematyką transplantacji szpiku kostnego w bardzo przystępny i ciekawy sposób. Uczniowie zadawali wiele pytań, co świadczy o zainteresowaniu tematem. Całe spotkanie przebiegało w miłej, przyjaznej atmosferze. Na koniec pani dyrektor Joanna Grzybowska podziękowała pani prowadzącej za dobrą współpracę z Śląskim Uniwersytetem Medycznym, ponieważ spotkanie odbyło się w ramach porozumienia naszej szkoły z SUM,  w ramach ścieżki prozdrowotnej realizowanej w wybranych klasach licealnych.