Artystyczny początek ferii

Klasa IVA zaczęła ferie zimowe w artystycznej atmosferze. Piątek, 13 stycznia, nasi maturzyści spędzili bowiem w Muzeum w Gliwicach.

Najpierw uczniowie – w ramach projektu „Ekstra-Klasa. Nauka widzenia, czyli odczytywanie sztuki” – wzięli udział w lekcji muzealnej poświęconej kulturze baroku. Lekcję w bardzo ciekawy i angażujący sposób poprowadziła p. Marta Witoń, historyczka sztuki. Uczniowie sami wybrali barok jako epokę, którą chcą sobie przypomnieć w ramach powtórki przedmaturalnej.

Następnie mieli okazję nasycić oczy dużo późniejszą sztuką – obejrzeli bowiem wystawę „Kolor i forma”, poświęconą malarstwu 20-lecia międzywojennego. Niezwykle barwne, nasycone obrazy wprowadziły ich w radosny nastrój, który będzie im z pewnością towarzyszył przez całe ferie.

muzeum1

muzeum2

Współpraca z Muzeum w Gliwicach to część naszego programu COOLtura, będącego elementem ścieżki kulturowej realizowanej w klasach humanistycznych VII LO.