Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 30.! A my z nią!

wosp

Wraz z Fundacją „Biegamy z sercem” kwestujemy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

W tym roku odbędzie się jubileuszowy, 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem zbieramy na polepszenie diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

W bibliotece szkoły dostępna jest szkolna puszka WOŚP. Przez cały przyszły tydzień podczas długich przerw i przed lekcjami wolontariusze LO będą zbierać do niej pieniądze. Okażcie swoje wielkie serce.

Kartki bożonarodzeniowe

kartki

Dzisiaj, dzień przed Wigilią, dostarczyliśmy do Domu Opiekuńczo-Pielęgnacyjnego w Szczygłowicach kartki bożonarodzeniowe wykonane przez naszych uczniów.

Monika Kolasińska – organizatorka akcji

Podziękowania dla naszej szkoły

iti

Na początku roku szkolnego 2021/2022 nasza szkoła brała udział w zbiórce dla Zespołu Szkół Specjalnych z Sosnowca. Właśnie otrzymaliśmy dyplom z serdecznym podziękowaniem za udział w akcji.

Szlachetnie!

paczka

Bardzo serdecznie chciałabym wszystkim podziękować za udział w akcji „Szlachetna paczka”. Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem: artykuły, które udało nam się zebrać, i zgromadzona na węgiel kwota przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Pani, którą wybraliśmy, była ogromnie wzruszona i zaskoczona liczbą otrzymanych prezentów.

Ogromnie się cieszę, że można na Was liczyć w każdej sytuacji.

Organizator akcji, Monika Kolasińska

Akcja prezentowa dla chłopaków

dom chlopakow

Szkolny Klub Wolontariatu ogłasza zbiórkę rzeczy w ramach „Akcji prezentowej dla chłopaków”. 🎁

Kim są chłopaki? To podopieczni Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach.
Co można przynieść? Listy do św. Mikołaja znajdziecie na stronie Dom Chłopaków - Prezenty | (prezenty.domchlopakow.pl) - lista prezentów pod każdym zdjęciem.
Gdzie zostawić prezent? - przy portierni.

Dostarczeniem prezentów zajmą się wolontariusze naszego liceum.
Dziękujemy! ❤

Szlachetnie w ZSO 4

szlachetna logo

Pani Monika Kolasińska, wychowawczyni klasy 1b, organizuje w naszej szkole akcję „Szlachetna Paczka”. W tym roku pomoc ma trafić do osoby niepełnosprawnej.

Jeśli chcecie przyłączyć się do akcji, to prosimy o kontakt z panią Kolasińską. Akcja trwa do 6 grudnia.

Potrzebne są przede wszystkim:
- pościel (160x200 cm), poduszka (70x80 cm);
- ubrania damskie (rozmiar M);
- buty damskie (rozmiar 40);
- żywność;
- chemia gospodarcza.

Kartka dla seniora

senior

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów przedszkola i klas 1-3 do wzięcia udziału w akcji „Kartka dla seniora”. Wszystkie kartki proszę przynieść do sali nr 28, do pani Moniki Kolasińskiej, najpóźniej do 3 grudnia 2021 r.

Wspomnienie z Wszystkich Świętych

znicz

Dziękujemy wszystkim za udział w akcjach Szkolnego Klubu Wolontariatu: akcji „Znicz”, „Światełko pamięci” oraz „Kwesta listopadowa”. Nie tylko odkryły one dobre serca naszych wolontariuszy, ale również zintegrowały młodzież naszego liceum.

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Zbiórka charytatywna

Zapraszamy wszystkich do ogólnopolskiej zbiórki środków czystości i artykułów spożywczych dla osób ze Szkoły Specjalnej z Sosnowca (to osoby dorosłe, które dostosowują się do życia).

Jeśli ktoś byłby chętny do włączenia się w akcję, proszę o zgłoszenie się do pani Moniki Kolasińskiej.

Akcja trwa do 5 listopada 🙂

Światowy Dzień Zwierząt

zwierzeta

4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji grupa uczniów naszej szkoły pochwaliła się swoimi milusińskimi i przyniosła ich zdjęcia.

Szkolny Klub Wolontariatu stworzył małą wystawkę tych fotografii. Możemy ją podziwiać przez cały tydzień w atrium. A potem ruszamy ze zbiórką na schronisko, bo idzie zima, a nie każdy zwierzak ma dom, w którym mu tak ciepło, jak widać u zwierzątek na naszej wystawie.

Trwają zapisy na kwestę pierwszolistopadową

hospicjum

Zostań wolontariuszem akcyjnym i weź udział w kweście na rzecz gliwickiego hospicjum. To 2 godziny pracy wolontaryjnej. Całkowity dochód z tegorocznej kwesty zostanie przeznaczony na rozbudowę i modernizację oraz wsparcie działalności gliwickiego hospicjum.

Kwestujemy na gliwickich cmentarzach w dniach od 30.10 do 01.11 oraz w Sośnicowicach, Pilchowicach oraz na cmentarzach komunalnych w Knurowie w dniu 01.11. Kwesta trwa od godziny 9:00 do 17:00 i jest prowadzona w zmianach po 2 godziny każda.

Kliknij, aby zapisać się na stronie organizatora.

Dzień uśmiechu w naszej szkole

usmiech

W dniu uśmiechu 😃😁😆 Szkolny Klub Wolontariatu zadbał o dobre samopoczucie każdego ucznia naszej szkoły. Julia i Maja z IC LO rozdały ponad 200 uśmiechów.

Mamy nadzieję, że dobry humor będzie nam towarzyszył przez cały kolejny rok.

Zostań wolontariuszem

cukierek

Wszystkich uczniów szkoły podstawowej chętnych do pracy w wolontariacie zapraszamy na spotkanie informacyjne. Odbędzie się ono 27 września (poniedziałek) na długiej przerwie w sali nr 62.

Zachęcamy także do udziału w akcji wolontaryjnej „Cukierek za życzliwość - i ty możesz zostać wolontariuszem”.

Więcej artykułów…