Doradztwo zawodowe i podstawy przedsiębiorczości w I semestrze - fotorelacja

W klasach IVA i IVB LO odbyły się spotkania maturzystów z kierownikiem szkolenia praktycznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego panią Anną Mercik. Pani kierownik przedstawiła zawody, w których szkoła kształci, a także opowiedziała o funkcjonowaniu i zajęciach praktycznych w centrum jako o alternatywie dla studiów wyższych.

DZ1

DZ2W październiku klasa IIA LO uczestniczyła w prelekcji poprowadzonej przez Miejskiego Rzecznika Konsumentów, panią Anną Nidzińską. Uczniowie zostali zapoznani z ochroną praw konsumenta. Pani rzecznik zwróciła uwagę na kwestię zakupów przez Internet. Dzięki temu spotkaniu licealiści bliżej poznali zawód prawnika, a wiedza zdobyta na podstawach przedsiębiorczości została uzupełniona przepisami prawnymi.

Niektórzy uczniowie klas IIIA, IVA oraz IVB LO uczestniczyli w warsztatach z wizażu, które już od kilku lat w naszej szkole prowadzi mgr Agnieszka Badura ze SWSM w Katowicach. Z kolei klasa IIB LO wysłuchała prelekcji nt. „Bezpieczne wyjazdy do pracy za granicą”, którą wygłosiła pani Anna Stokłosa z EURES w Katowicach.

DZ3

DZ4

DZ5

DZ6

Do niektórych klas liceum zaproszenie przyjęła przedstawicielka Biura Promocji Politechniki Śląskiej w Gliwicach, pani Magdalena Pawlaczek, przybliżając młodzieży wydziały i kierunki uczelni, zaprezentowała różne inne inicjatywy, które uczelnia i społeczność studencka organizuje. Uczniowie klasy otrzymali kody QR, które pozwolą im szybko otworzyć stronę internetową Politechniki.

DZ8

Przed feriami zimowymi wszystkie klasy liceum mogły skorzystać z kiermaszu ofert pracy, dostępnych na prace sezonowe i nie tylko. Zostały one udostępnione przez przedstawicielki PPP w Gliwicach.

DZ7

Mamy nadzieję, że zajęcia i różne formy pomocy przydadzą się młodzieży naszej szkoły w dalszym planowaniu ścieżki edukacyjno-zawodowej.

Trzymamy kciuki, aby były trafne i się w pełni zrealizowały.

B. Ozga-Strzyż