Lekcja w kinie – „Social media – być czy nie być?”

W poniedziałek, 26 lutego, ponaddwustuosobowa grupa młodzieży z ośmiu klas licealnych (IA, IC, IE, IIA, IID, IIIA, IIIB oraz IIIC) wzięła udział w kolejnej „Lekcji w kinie”. Po listopadowych zajęciach z intertekstualności teraz przyszedł czas na „Social media – być czy nie być?”. Temat – bardzo potrzebny i aktualny – został zaprezentowany jak zwykle w ciekawy sposób: wykład prowadzącego wzbogacony był prezentacją zawierającą m.in. fragmenty filmów, barwne infografiki czy testy na spostrzegawczość. Uczniowie mogli się z niej dowiedzieć, czym jest np. multitasking, infantylizacja uwagi, efekt FOMO czy syndrom HPVS.

lekcja social3

lekcja social1

Podsumowaniem spotkania była projekcja filmu „Mistrz” („ Il Campione”) – historia młodego, utalentowanego, ale i niepokornego piłkarza, który dostaje szansę na zmianę swojego wizerunku.

lekcja social2

lekcja social4

„Lekcja w kinie” to niewątpliwie wartościowa pozycja w katalogu zajęć, w których biorą udział nasi licealiści, m.in. w ramach szkolnego programu COOLtura.