Duet Humanistyczny po raz pierwszy!

We wtorek, 24 października, odbyło się pierwsze spotkanie Duetu Humanistycznego pn. „Exegi monumentum…, czyli antyczny świat kultury, sztuki i polityki”. Panie Anna Pikulska-Stępień (pomysłodawczyni) oraz Alicja Ciura przez ponad godzinę przybliżały zainteresowanym uczniom zagadnienia związane ze starożytnością. Zajęcia były urozmaicone, bo obok wykładu i prezentacji znalazło się też miejsce na dyskusję. Umysły naszych licealistów odżywiła nie tylko solidna porcja wiedzy, ale i słodki poczęstunek, a przyjazna atmosfera sprzyjała zadawaniu pytań.

duet1.1

duet1.2

duet1.3

Spotkanie miało na celu przede wszystkim powtórzenie i utrwalenie najważniejszych wiadomości z języka polskiego i wzbogacenie wiedzy polonistycznej o konteksty historyczne. Takie wszechstronne ujęcie jest dużo bardziej wartościowe, ponieważ daje pełny obraz epoki, co potwierdzili obecni na zajęciach uczniowie. Mimo że zajęcia skierowane były głównie do maturzystów, to miłym zaskoczeniem było to, że wzięły w nich udział także młodsze uczennice.

duet1.4

duet1.5

Kolejne spotkanie Duetu już wkrótce – będzie ono poświęcone średniowieczu. Już dziś serdecznie na nie zapraszamy!