„Sport łączy pokolenia” – Dzień Babci i Dziadka

W dniach 22 i 23 stycznia 2024 r. odbył się turniej sportowy z okazji Dnia Babci i Dziadka dla klas 2 i 3 SP pod hasłem „Sport łączy pokolenia”.

sport laczy3

Turnieje otworzyła pani dyrektor Joanna Grzybowska, witając zebranych gości.

sport laczy7

Następnie wystąpiła ze swoim pokazem grupa szkolnych mażoretek w składzie: Hania Kołodziej (z kl. 3b), Hania Opyrchał (3b), Alicja Labryga (3b) oraz Zofia Kress (3a).

sport laczy5

Po występie zebrani goście wraz z uczniami wykonali wspólną rozgrzewkę zakończoną tańcem do utworu „Boogie Woogie”, którą poprowadziła pani Anna Leśniewska wraz z uczennicami z klasy IIIC LO. Podzieleni na zespoły uczniowie dzielnie rywalizowali w wyścigach rzędów przy dopingu babć i dziadków oraz przy energicznej muzyce. Na koniec turnieju w rzucie do celu wzięli udział zaproszeni goście, którzy z dużym zaangażowaniem rywalizowali wspólnie z wnukami i wnuczkami.

sport laczy1

sport laczy2

sport laczy4

Podczas trwania turnieju było dużo emocji, zabawy, uśmiechów, a dziadkowie i babcie podziwiali swoich wysportowanych wnuków w różnych konkurencjach sportowych. Niespodzianką dla wszystkich uczestników był występ Laury Folwaczny z klasy IA LO, która zaśpiewała „Piosenkę dla Babci i Dziadka” z okazji ich święta. Przedstawiciele klas otrzymali dyplomy oraz słodycze zakupione ze środków zebranych na Kiermaszu Świątecznym przez Szkolny Wolontariat. Rodzice uczniów z klas 2 i 3 SP przygotowali pyszne wypieki dla zaproszonych gości, którzy po wielkich emocjach przystąpili do ich degustacji.

sport laczy6

sport laczy8

sport laczy9

sport laczy10

Turniej zorganizowały panie Anna Leśniewska i Katarzyna Maciejewska przy pomocy uczniów z klas IIIC LO, IA LO, IE LO oraz chłopców odpowiedzialnych za nagłośnienie – wszystkim bardzo dziękujemy za współpracę.