Wystawa Body Worlds

8 listopada uczniowie naszego liceum mieli okazję obejrzenia najliczniej odwiedzanej wystawy świata autorstwa dra Gunthera von Hagensa, która aktualnie jest prezentowana w Katowicach.

Jest to pierwsza publiczna wystawa dotycząca anatomii człowieka, która opiera się na przełomowym procesie plastynacji – konserwacji tkanki anatomicznej wynalezionej przez lekarza i anatoma dra Gunthera von Hagensa w 1977 r. na Uniwersytecie w Heidelbergu.

body

Zdjęcie pochodzi ze strony partnera medialnego organizatora.

Uczniowie mogli zobaczyć zmiany zachodzące w ludzkim ciele – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość aż po jesień życia.

body2

Wystawa wzbudza duże emocje i zainteresowanie. Dla wszystkich osób interesujących się anatomią i fizjologią człowieka jest godna polecenia.

Wyjazd zorganizowano w ramach ścieżki prozdrowotnej realizowanej w naszej szkole w klasach o profilu biologiczno-chemicznym.