Wygrana uczniów VII LO w XIX Wojewódzkim Konkursie Poetyckim

Wojewódzki Konkurs Poetycki dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych to konkurs z długoletnią tradycją. W tym roku miała miejsce jego XIX edycja, natomiast sam konkurs organizowany przez SP nr 30 w Zabrzu odbywał się pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Prezydenta Miasta Zabrza oraz Fundacji Wisławy Szymborskiej. Spośród ponad 2000 prac jury wyłoniło 150 laureatów, których teksty znalazły się w kolejnym tomie Antologii Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej. Wśród recenzentów kolejnych tomów znalazły się takie osobistości świata kultury i sztuki jak m.in. Anna Dymna, Krystyna Janda, Jerzy Bralczyk, Jan Miodek, Kazimierz Kutz, Danuta Stenka, Jacek Cygan czy Grzegorz Turnau.

konkurs antologia 1

Miło nam poinformować, że w gronie laureatów znaleźli się uczniowie VII LO – Oliwia Migdalska i Mateusz Prusko. Teksty obu autorów znalazły się w XIX tomie Antologii. Mateusz zajął również I miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych, wygrywając w ten sposób wojewódzkie zmagania poetyckie. Opiekunem uczniów była p. Magdalena Mikołajczyk-Jodko.

konkurs antologia 2

Oliwii i Mateuszowi serdecznie gratulujemy poetyckiego sukcesu i życzymy kolejnych.