Tanecznie w Filharmonii Śląskiej

Po udanym wrześniowym wyjeździe do Filharmonii Śląskiej na „Ballady i romanse” postanowiliśmy odwiedzić to miejsce raz jeszcze. Wybraliśmy koncert „Taniec godzin” odbywający się w ramach programu „Młoda Filharmonia”. W trakcie koncertu, który odbył się 17 listopada, wysłuchaliśmy pięciu utworów:
- Henryk Mikołaj Górecki – Trzy tańce op. 34 cz. III,
- Amilcare Ponchielli – Taniec godzin z opery Giocconda,
- Antonín Dvořák – IX Symfonia e-moll op. 95 Z Nowego świata cz. IV,
- Stanisław Moniuszko – Tańce góralskie z opery Halka,
- Zygmunt Noskowski – I Symfonia A-dur cz. III Oberek.

Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej dyrygował Jan Stańczyk, a koncert poprowadziła Regina Gowarzewska.

filharmonia

Wyjazd, w którym wzięło udział 153 uczniów naszego liceum, zorganizowały panie Beata Borycka, Iwona Krawczyk i Alicja Ciura. Opiekunami podczas niego byli: p. Małgorzata Balińska, p. Ewa Cichońska, p. Alicja Ciura, p. Iwona Krawczyk, p. Andrzej Micał, p. Elżbieta Piotrowska, p. Małgorzata Praga, Magdalena Rudawska, p. Joanna Schön i p. Anna Szyguła.

filharmonia2

Udział w koncertach Filharmonii Śląskiej to część realizowanego w szkole programu COOLtura, będącego elementem ścieżki kulturowej prowadzonej przede wszystkim w klasach humanistycznych.