Sportowcy z IIIA LO

Izabela Krężel – przewodnicząca klasy IIIA LO, aktywnie działa na rzecz klasy, angażuje się w życie naszej szkoły (wolontariat, konkurs „Mam talent” w 2021, uroczyste zakończenie roku szkolnego klas IV liceum w 2022 r., prowadzenie zakończenia roku szkolnego klas IV liceum w 2023 r.). Iza reprezentuje szkołę również w zawodach sportowych.

Krezel4

Jest znana i lubiana wśród młodzieży szkolnej i nauczycieli. Mało kto wie, że jest również mistrzynią tańca hip-hop. Wraz z zespołem Blessa rozpoczęła trwający sezon od zwycięstwa w Gliwicach podczas VI Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego GOLD CONTEST. Kolejne zwycięstwo odniosła w Białymstoku podczas turnieju „Streetnoise”. Iza bierze również udział w zawodach solo, ostatnio we Włocławku podczas „United session”.

Krezel6

Łukasz Łaski pochodzi z Mikołowa. Dołączył do klasy IIIA LO w 2021 roku. Pierwszą klasę liceum ukończył we Władysławowie, gdzie trenował z kadrą Polski. Obecnie trenuje w drużynie GTK Gliwice, z którą zdobył srebro w Pucharze Polski do lat 19, III miejsce na Mistrzostwach Polski do lat 19, mistrzostwo Śląska w kategoriach do lat 17 i 19. Reprezentuje również naszą szkołę w zawodach sportowych: II miejsce VII LO w Gliwicach w Licealiadzie – koszykówka chłopców, I miejsce w turnieju 3x3 w Gliwicach. Za swoje osiągnięcia w 2022 roku otrzymał list gratulacyjny burmistrza Mikołowa.

Laski6

Łukasz jest nie tylko utalentowanym sportowcem, ale również zdolnym uczniem. Mieszkając poza domem rodzinnym, doskonale łączy naukę ze swoją pasją, jaką jest koszykówka. Na profilu matematyczno-przyrodniczym ma wysoką frekwencję i średnią ocen. Jest doceniany przez nauczycieli i rozpoznawany przez uczniów, również tych najmłodszych. Gdy na korytarzu słychać „Rudy!”, wiadomo, że dzieci witają swojego starszego kolegę. Podczas treningów naszych młodych sportowców Łukasz dzieli się z nimi swoją pasją i zdobytym doświadczeniem.

Laski3

Laski5

Hip-hop, koszykówka to nie tylko zawody sportowe, to styl życia i realizacja marzeń. Trzymamy kciuki za naszych uczniów, aby w dalszym ciągu z powodzeniem realizowali swoje cele, radością z sukcesów dzielili się z innymi, a pozytywnym nastawieniem zarażali innych.

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć i obejrzeć film na naszym profilu na Facebooku.