Sobotnie zwiedzanie muzeum

Nasi uczniowie to prawdziwi humaniści, głodni wrażeń artystycznych. Sobotnie popołudnie, 10 grudnia, dwójka z nich – Kasia i Łukasz z klasy IVA wraz z towarzyszącą im nauczycielką języka polskiego – spędziła w gliwickim muzeum na wystawie „Kolor i forma. Sztuka dwudziestolecia międzywojennego z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie”. Najpierw wykład pt. „Pronaszko. Malujący rzeźbiarz” wygłosił kurator wystawy, p. Światosław Lenartowicz. Następnie oprowadził on zwiedzających po wystawie, na której znalazły się dzieła m.in. Leona Chwistka, Józefa Pankiewicza, Zbigniewa Pronaszki czy Józefa Czapskiego.

caro2

caro3

Pełna barw i ekspresji wystawa skutecznie rozproszyła grudniowy mrok, a obejrzane dzieła być może pomogą naszym uczniom na egzaminie maturalnym, stając się ciekawym kontekstem w ich pracach z języka polskiego.