Ogólnopolski Tydzień Kariery w naszej szkole

Zdjęcie pochodzi ze strony Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej

Ogólnopolski Tydzień Kariery to coroczna akcja Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej, która ma na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw, działań i kreatywności na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery.

Z okazji XV Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery – OTK pod hasłem: „TALENT I PRACA – TO SIĘ OPŁACA” w tym tygodniu od 16 do 20 października w naszej szkole odbędą się dla uczniów różne formy zajęć.

Program Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery – OTK:

16 X poniedziałek – prezentacja zawodów, w których kształci CKZiU województwa śląskiego w Gliwicach – poprowadzi pani Anna Mercik, kierownik szkolenia praktycznego.

17 X wtorek – dodatkowe zajęcia propagujące świadomy wybór ścieżki kariery i promocja poradnictwa zawodowego z doradcą zawodowym, panią Barbarą Ozgą-Strzyż.

18 X środa – spotkanie z przedsiębiorcą wielobranżowym, panem Adamem Kołodziejem.

19 X czwartek – zajęcia kreatywne dla uczniów pod hasłem: „Talent i praca – to się opłaca” – prowadzone przez nauczycieli podczas różnych zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

20 X piątek – prelekcja na temat: „Bezpieczne wyjazdy do pracy za granicę” – poprowadzi pani Anna Stokłosa, doradca EURES Polska w Katowicach.

Koordynator dni OTK w naszej szkole
Barbara Ozga-Strzyż
nauczyciel i doradca zawodowy w ZSO nr 4 w Gliwicach