Gliwickie podchody

Dzisiaj, tj. 16 czerwca, grupa  20 ochotników z klasy IIC i IIIA LO uczestniczyła w projekcie „Stadtrallye – Deutsche Spurensuche in Gleiwitz”, czyli „Podchody – śladami kultury niemieckiej w Gliwicach”. Organizatorem gry miejskiej był BJDM (Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej w RP) wraz z Domem Współpracy Polsko-Niemieckiej.

podchody2

Młodzieży została przybliżona regionalna historia miasta Gliwice. Przemierzyliśmy Gliwice wzdłuż i wszerz, rozpoczynając i kończąc nasz rajd w Willi Caro.

podchody1

Otrzymaliśmy mapy i w trzech grupach rozwiązywaliśmy zadania w granicach centrum miasta.

podchody4

Odkrywaliśmy nieznane zakamarki Gliwic i poznawaliśmy nieznaną nam dotąd historię i tajemnice naszego miasta.

podchody3

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że to była idealna forma zajęć lekcyjnych spędzonych w kończącym się roku szkolnym efektywnie na świeżym powietrzu.

Opiekunami wycieczki byli pani Elżbieta Piotrowska i pan Jan Biedrzycki.