Dzień Języków Obcych 2022

Dnia 19 października 2022 r. uczniowie VII LO brali udział w Europejskim Dniu Językowym, który miał charakter quizu i konkursu wiedzy o kulturze i kulinariach krajów europejskich. W konkursowych zmaganiach brały udział kilkuosobowe reprezentacje klas, oceniane przez jury, w którego skład wchodziły panie: Alicja Ciura i Barbara Ozga-Strzyż oraz Małgorzata Balińska – przewodnicząca. Młodzież wykazała się szeroką wiedzą i umiejętnością wyszukiwania ciekawych informacji, dzięki którym wszyscy mogliśmy przez kilka chwil odbyć wirtualną podróż po najciekawszych zakątkach Europy.

Na zakończenie turniejowych zmagań pani dyrektor Joanna Grzybowska wręczyła zwycięzcom – klasie IVA – nagrodę – specjalny certyfikat.

dzien jezykow obcych

A oto punktacja końcowa (prezentacja+quiz):

I miejsce - klasa IVA - 28 punktów
II miejsce - klasa IVB - 27 p.
III miejsce - klasa IA - 24 p.

Pozostałe klasy:

IB - 20 p.
IC - 20 p.
ID - 19 p.
IIIA - 19 p.
IIA - 16 p.
IIB - 16 p.
IIC - 15 p.
ID - 15 p.

Wszystkim wychowawcom i uczniom bardzo dziękujemy za udział w imprezie.

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Organizatorzy: M. Balińska, M. Rudawska, J. Biedrzycki