Ciekawe wykłady na Politechnice Śląskiej

W poniedziałek, 27 marca, klasa IIB LO oraz klasa 8a SP wzięły udziałach w wykładach zorganizowanych na wydziale Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej.

Pierwszym wykładem, którego wysłuchali uczniowie, była prezentacja p. dr hab. inż. Iwony Nowak na temat: „Liczba Pi – gwiazda wśród stałych matematycznych”. Nasi uczniowie mogli poznać obecny rekord w wyznaczaniu wartości liczby Pi czy rozwiązać rebusy z liczbą Pi w roli głównej.

pol pi3

pol pi6

Następnie nasi uczniowie wysłuchali wykładu p. dr inż. Andrzeja Nowrota na temat: „Laser i podczerwień – eksperymenty dla ciekawych świata”. Uczniowie mogli na własnej skórze doświadczyć kamery na podczerwień czy dokonać różnych pomiarów za pomocą laserowego dalmierza.

pol pi7

pol pi5

pol pi4

pol pi1

Inicjatorką wyjścia była nauczycielka matematyki, p. Justyna Kubacka.