Szymon nowym przewodniczącym samorządu!

Szymon

Gratulujemy Szymonowi wyboru na przewodniczącego szkoły!🥇Gratulacje należą się również Sylwii, która dzielnie dotrzymała mu kroku 🥈
🌹  🌻  🌷
Obojgu życzymy owocnej współpracy 🤩

Wybory do samorządu uczniowskiego

samorzad

Przed nami wybory do samorządu uczniowskiego. Poznajcie kandydatów i ich obietnice wyborcze. Głosowanie już w środę!

SYLWIA

Cześć! Mam na imię Sylwia, mam 15 lat i jestem uczennicą klasy IB.

Interesuję się sportem, zdrowym odżywianiem i ekologią. Uwielbiam zwierzęta i długie spacery. Jestem osobą uczynną, chętnie pomagam innym, jestem komunikatywna, lubię wyzwania. Jednym z nich jest moja kandydatura na przewodniczącą szkoły.

Jeżeli zostanę przewodnicząca szkoły, będę łącznikiem kontaktów pomiędzy nauczycielami a uczniami. Postaram się wdrażać w życie zmiany, które mogą pomagać zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Wysłucham każdego z Was, jeśli się zwrócicie do mnie z jakimkolwiek problemem, i postaram się pomóc.

Zdaję sobie sprawę z tego, że jestem nową uczennicą i nie znam dobrze szkoły, ale jeśli dacie mi szansę, to przekonacie się, że potrafię naprawdę dużo zrobić. Jeśli mnie wybierzecie, to będę na pewno zmieniała nasze szkolne życie na lepsze.

SZYMON

Cześć! Nazywam się Szymon Kloś i chodzę do klasy IIA.

Należę do Szkolnego Klubu Wolontariatu i chętnie pomagam innym. W przyszłości chciałbym zostać ratownikiem medycznym. Kocham zwierzęta i podróże. Jestem osobą pogodną. Łatwo nawiązuję kontakty z innymi ludźmi. Jestem otwarty i chętny na nowe doświadczenia. Jednym z moich pomysłów jest to, aby w szkole na przerwach pomiędzy lekcjami można było słuchać muzyki, która odstresowuje i pomaga przetrwać kolejny sprawdzian, który czeka na nas w tym dniu. Chciałbym, aby o życiu naszej szkoły mógł decydować każdy uczeń. Działając razem, możemy wiele osiągnąć!

Tłusty czwartek

paczek

Tłusty czwartek za nami. Cała szkoła - nawet klasa IIIB, która miała małą przerwę w diecie - zajadała się tego dnia pysznymi pączkami.

Walentynkowo

walentynki2

Samorząd szkolny w walentynki nie próżnował. Ogromną popularnością cieszyła się poczta walentynkowa. Poza tym mogliśmy zasmakować domowej roboty pyszności. Dla łasuchów były pieczone przez nas ciasta, a dla zwolenników opcji fit – świeżo wyciskane soki! Każdy znalazł w ten dzień coś dla siebie.

Życzymy wszystkim cudownych walentynek.

Podsumowanie pierwszego semestru 2019/2020

certyfikaty

W piątek, 7 lutego 2020 r. odbył się apel podsumowujący pierwszy semestr. Samorząd uczniowski przedstawił kolegom i koleżankom, jak się kształtują wyniki ich pracy. Okazało się, że na pochwałę zasługują klasy 5a oraz IIIB za najwyższą średnią w szkole. Najlepszą frekwencją popisały się natomiast klasy 6a oraz IB. Wyróżnione klasy otrzymały certyfikaty. 35 uczniów zapracowało z kolei na certyfikat indywidualny!

XI Sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego

sejmik

5 marca 2019 r. w Katowicach odbyła się XI Sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego. Brała w niej udział także Wiktoria Bartosiewicz z klasy IIC, która – jak pamiętamy – od tego roku pełni funkcję przewodniczącej Komisji Rewizyjnej Młodzieżowej Rady Miasta Gliwice.

Podczas spotkania omawiano nowe projekty, zwracając szczególną uwagę na potrzeby uczniów szkół podstawowych i wpływu środowiska na ich rozwój.

Magiczny Mikołaj

elfy2

Jak co roku maluchy z zaprzyjaźnionego przedszkola mogą liczyć na pomoc naszego samorządu. Uczniowie klasy IIIB z ogromną przyjemnością wcielili się w role Mikołaja, aniołków i elfów oraz wzięli udział w mikołajkowej zabawie.

Kwiecista akcja samorządu uczniowskiego

kwiaty1

Samorząd uczniowski chętnie pomaga naszym przedszkolakom, uczy najmłodsze dzieci tańczyć, pomaga w różnych akcjach, a 31 października uczniowie klasy IIIB LO zaangażowali się w akcję przesadzania kwiatów.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Poznajcie nowy Samorząd Uczniowski

samorzad uczniowski

Przedstawiamy reprezentantki naszego samorządu!

Nową przewodniczącą została Julia Kawala z klasy IIIC, a jej zastępcą - Wiktoria Bartosiewicz z klasy IIC. Od dziś stają się powierniczkami Waszych problemów, sekretów i planów.