„Sprytne Liski” na spotkaniu z dietetykiem

dietetyk

Środa, 15 listopada, była wyjątkowym dniem w życiu naszej grupy przedszkolnej. Grupa pod opieką pani Karoliny Juriewicz wzięła udział w warsztatach kulinarnych w szkolnej stołówce.

Podczas spotkania pani dietetyk rozmawiała z dziećmi na temat żywienia, wspólnie z nimi omawiała zdrowe i niezdrowe pokarmy. W drugiej części warsztatów dzieci ubrane w kucharskie czapki i fartuszki dostały do dyspozycji mnóstwo smakołyków – m.in. świeży ciemny chleb, kilka rodzajów past oraz smakowicie wyglądające kolorowe warzywa. Każdy miał szansę stworzyć własną pyszną, a przede wszystkim zdrową kanapkę.

Dzieci zwracały uwagę na zachowanie zasad higieny, bezpiecznie używały sztućców oraz stosowały zasady savoir-vivre’u przy stole. Na koniec spotkania uczestnicy mieli czas, aby usiąść wspólnie i w miłej atmosferze przy stole kosztować wspólnie przygotowanych dań.

Był to czas fantastycznej, kulinarnej przygody.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Odsłony: 2402