Dzień piżamy

dzie piamy

Nasze przedszkole wzięło udział w pierwszej edycji Ogólnopolskiego Charytatywnego Dnia w Piżamach, zorganizowanego przez fundację „Gdy liczy się czas”. Jest to fundacja założona przez rodziców dzieci chorujących na choroby nowotworowe i ma na celu wspierać wszystkie rodziny, dla których temat nowotworów nie jest obcy.

W tym roku członkowie fundacji postanowili okazać wsparcie najmłodszym pacjentom szpitali onkologicznych i zorganizować akcję „Bieg w piżamach” i „Dzień piżamy”. Wszyscy uczestnicy tego wydarzenia zamieniają codzienne i sportowe ubrania na piżamy, które są dla chorujących symbolem walki o zdrowie i życie.

Dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych, wychowawcy i pracownicy przedszkola z ogromnym zapałem dołączyli do akcji. Każdy z uczestników, wystrojony w piżamkę, z zaangażowaniem ćwiczył i z uśmiechem okazywał wsparcie chorym pacjentom onkologii.