Projekt „Kto ukradł jutro? Czyli dlaczego nie jest jak z obrazka – nie zawsze łatwo jest być dzieckiem” finansowany z budżetu Miasta Gliwice w ramach zadania publicznego w dziedzinie edukacji

projekt jutro

Nasze przedszkolaki od 20 do 24 września brały udział w cyklu warsztatów na podstawie książki Olgi Ptak „Kto ukradł jutro? Czyli dlaczego nie jest jak z obrazka”.

Warsztaty odbywały się w ramach realizacji projektu „Kto ukradł jutro? Czyli dlaczego nie jest jak z obrazka – nie zawsze łatwo jest być dzieckiem” finansowanego z budżetu Miasta Gliwice w ramach zadania publicznego w dziedzinie edukacji. 

Cykl zajęć warsztatowych powstał na podstawie książki, która opisuje świat chłopca z zaburzeniami rozwojowymi i ma na celu przedstawienie harmonijnie rozwijającym się dzieciom w prosty i przystępny sposób, jak zrozumieć rówieśnika, który różni się od reszty grupy, i jak wobec niego postępować.

Prowadzone w ramach projektu zajęcia tematyką obejmowały przede wszystkim zagadnienia dotyczące powszechnych problemów rozwojowych, takich jak zaburzenia integracji sensorycznej (problemy z działaniem zmysłów i bodźców płynących z otoczenia), opóźnienie rozwoju mowy, problemy z rozumieniem swojego ciała, relacji przestrzennych, liczeniem, czytaniem, pisaniem.

Dzieci z ogromnym zaciekawieniem uczestniczyły w zajęciach.

Odsłony: 398