Zmiany w ZSO nr 4 - ruszyło przedszkole

przedszkole

Nowy rok szkolny przynosi wiele zmian i nowości. W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Gliwicach 3 września zostało otwarte przedszkole. Prace adaptacyjne, budowlane rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku szkolnego. Wydzielony segment szkoły służy dzieciom w wieku od 3 do 6 lat. Maluchy korzystają z nowego wyposażenia sal, zabawek, materiałów dydaktycznych. W tej części placówki znajdują się nowe węzły sanitarne, szatnie oraz pomieszczenia dla cateringu.

Najmłodsi wychowankowie ZSO nr 4 mają zapewnioną profesjonalną opiekę od godz. 6.30 do 16.30, także w ramach zajęć świetlicowych. Dla dzieci przygotowano także ciekawą ofertę i mogą uczestniczyć w lekcjach języka angielskiego, zajęciach tanecznych i plastycznych. Ponadto dla obcokrajowców - lekcje języka polskiego.

W poprzednim roku bardzo dobrze sprawdzała się współpraca uczniów gimnazjum i liceum z uczniami klas zerowych i pierwszych szkoły podstawowej, chociażby w czasie organizowania zabaw karnawałowych i szkolnych uroczystości. Na podobną współpracę liczą uczniowie i pedagodzy także w tym roku.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Odsłony: 1868