Konkurs „Eko-drzewo” dla przedszkolaków

eko

I edycja konkursu „Eko-drzewo” dla przedszkolaków odbyła się w czasie zdalnego nauczania. Dziś – także na razie zdalnie – z przyjemnością informujemy, że konkurs został rozstrzygnięty. Do organizatorek konkursu, pani Oliwii Lipok i pani Lucyny Wieczorek, wpłynęło 9 ciekawych prac.

Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci segregacji odpadów oraz rozwój umiejętności plastyczno-technicznych.

Wszystkie pracy były atrakcyjne i przykuwające uwagę. Podczas narady jury wybrało najciekawsze prace.

Oto lista zwycięzców:

I miejsce: Matylda Franc oraz Kacper Rabiasz
II miejsce: Małgorzata Płatek oraz Iwo Bajda
III miejsce: Małgorzata Marchwicka
Wyróżnienie: Zuzanna Grzondziel

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkurach. Nagrody i dyplomy wręczymy, kiedy czas na to pozwoli.

O. Lipok, L. Wieczorek

Poznajemy minerały

mineraly3

13 lutego grupy przedszkolne „Jagódki”, „Malinki” i „Wisienki” odwiedziły panie z Politechniki Śląskiej z Wydziału Górnictwa i Geologii. Prezentowały naszym przedszkolakom ciekawe minerały. Prezentacja była oparta na słynnej grze Minecraft. Pokaz wywołał duże zainteresowanie dzieci. 

Serdecznie dziękujemy za przybliżenie dzieciom ciekawostek z dziedziny geologii!

Bale dla Babci i Dziadka

bal

10 i 11 lutego odbyły się WIELKIE BALE DLA BABCI I DZIADKA. Zaproszeni goście wraz z przedszkolakami świetnie bawili się podczas zabawy tanecznej zorganizowanej przez wychowawców wszystkich grup przedszkolnych. Dziadkowie mogli przenieść się do czasów swojej młodości i wraz z wnuczętami zaszaleć na parkiecie. Prosto z sali tanecznej goście udali się do sal, gdzie czekał poczęstunek przygotowany przez rodziców przedszkolaków oraz niespodzianki w formie piosenek, wierszyków i życzeń płynących wprost z małych serduszek przedszkolaków.

Bardzo dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za przybycie i wspaniałą zabawę. Mamy nadzieję, że zatańczymy razem również za rok!

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć.

Spotkanie przedszkolnej rodziny przy choince - gala konkursu „Choinka marzeń”

kiermasz

16 grudnia nasza przedszkolna rodzina spotkała się wspólnie przy choince. Dzieci zaprosiły swoich najbliższych na uroczysty koncert i kiermasz świąteczny. Tego dnia na scenie i widowni panował bardzo świąteczny klimat. W powietrzu unosił się zapach pierników, a występy dzieci zachęcały do wspólnego świętowania. Po występie artystycznym dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w kiermaszu świątecznym. Każdy miał okazję zakupić ozdoby świąteczne i smaczne ciasta i babeczki przygotowane przez rodziców naszych przedszkolaków.

Bardzo dziękujemy rodzicom i dziadkom przedszkolaków za pomoc!

drzewko

choinka1

Tego dnia odbyła się także gala wręczenia nagród w ramach II edycji Konkursu Plastycznego „Choinka marzeń” dla gliwickich przedszkoli. Dyplomy i nagrody laureaci odbierali z rąk pani dyrektor, Joanny Grzybowskiej.

Bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom składamy ogromne gratulacje!

Przypomnijmy, że listę laureatów znajdziecie TUTAJ.

 

Barbórka w przedszkolu

barborka

Barbórka to święto górników obchodzone w całej Polsce, a w szczególności na Śląsku. Z tej okazji przedszkole odwiedziła pani górnik, Aneta Grodzicka. Dzieci podczas spotkania rozmawiały z gościem o trudnej pracy górników, oglądały sprzęty niezbędne do funkcjonowania pod ziemią. Dzieci z zaciekawieniem uczestniczyły w zajęciach.

Bardzo dziękujemy pani Anecie za poświęcony czas i miłe spotkanie!

Dzień pluszowego misia

mis3

25 listopada na całym świecie, również w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień pluszowego misia.

Tego dnia każdy przedszkolak maszerował do sali ze swoim ulubionym pluszakiem. Dzieci świętowały urodziny misiów, uczestnicząc w różnych misiowych zabawach i zajęciach. 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć.

Wizyta strażaków w przedszkolu

strazacy

20 listopada przedszkole odwiedzili panowie strażacy. Opowiedzieli dzieciom o tajnikach swojego zawodu, o tym, że ich praca jest niebezpieczna, ale także bardzo potrzebna i dająca mnóstwo satysfakcji.

Przedszkolaki z miłą chęcią zadawały pytania i z zaciekawieniem oglądały przywiezione przez gości sprzęty, stroje i narzędzia. Bardzo dziękujemy miłym gościom za odwiedziny i ciekawe zajęcia.

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć.

Przedszkolaki pamiętają o zmarłych

kapliczka

Przedszkolaki podczas spaceru odwiedziły teren wokół kościoła pw. św. Bartłomieja.

Dzieci wraz z wychowawczyniami, okazując pamięć o bliskich zmarłych, pozostawiły zapalone znicze przy pobliskiej kapliczce oraz na grobie byłego proboszcza parafii.

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć.

Rodzinny konkurs plastyczny „Zaczarowana dynia – karoca dla Kopciuszka”

karoca

30 października pani dyrektor, Joanna Grzybowska, wręczyła nagrody laureatom rodzinnego konkursu plastycznego pt. „Zaczarowana dynia – karoca dla Kopciuszka”.

Rodziny naszych przedszkolaków przygotowały mnóstwo przepięknych prac konkursowych. Uczestnictwo w konkursie było świetną okazją do integracji i spędzania czasu w rodzinnym gronie.

Bardzo dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie!

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć.

Przedszkolaki i uczniowie klas pierwszych na „Kopciuszku”

Kopciuszek

24 października przedszkolaki oraz uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej uczestniczyli w spektaklu – interpretacji jednej z najpiękniejszych baśni braci Grimm pt. „Kopciuszek” – który odbył się w CKS „Mrowisko” w Gliwicach.

Dzieci miały możliwość przenieść się do baśniowego świata i poznać historię o spełnionych marzeniach, sile wielkiej miłości i o zawsze powracającym dobru.

Wszyscy z ogromnym zaciekawieniem oglądali i przeżywali losy głównej bohaterki.

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć.

Pasowanie na przedszkolaka

pasowanieprzedszkolak

21 października cała społeczność przedszkolna zebrała się na uroczystości pasowania na przedszkolaka.

Tego dnia dzieci z grupy „Brzoskwinki” zostały oficjalnie przyjęte do grona przedszkolaków.

Mimo stresu, związanego z pierwszym występem przed tak szeroką publicznością, dzieci z uśmiechem i radością prezentowały piosenki i recytowały wiersze. Pani dyrektor, Joanna Grzybowska, z przyjemnością powitała nowych członków naszej przedszkolnej rodziny.

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć.

Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna moc bajek”

moc bajek

Nasze przedszkole uczestniczy w Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym „Magiczna moc bajek”. Jego głównym celem jest promowanie wśród dzieci czytania bajek oraz baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy, a także kształtowanie postaw społecznych wobec osób niepełnosprawnych. Projekt realizowany będzie od października 2019 r. do maja 2020 r.

Wszystkie grupy przedszkolne realizować będą zadania w ramach ośmiu modułów. Z wielką radością i zaangażowaniem przystąpiliśmy do działania.

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć.

Dzień Przedszkolaka

dzien przedszkolaka

20 września w całej Polsce obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W naszym przedszkolu to wyjątkowe święto było okazją do integracji wszystkich grup przedszkolnych. Dzieci bawiły się wspólnie znakomicie.

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć.

Więcej artykułów…