Spotkanie przedszkolaków ze strażakami

strazacy

18 listopada odbyło się spotkanie przedszkolaków ze strażakami z Zakładowej Straży Pożarnej JSW KWK Knurów-Szczygłowice. Dzieci miały okazję poznać tajniki pracy strażaków, która wbrew pozorom nie polega tylko na gaszeniu pożarów. Nasi goście zaprezentowali sprzęt, będący wyposażeniem ich jednostki. Największą atrakcją spotkania była jednak możliwość wejścia do wozu strażackiego. Było to nie lada przeżycie dla naszych przedszkolaków. Uśmiechy na twarzach dzieci to najpiękniejsze podziękowanie dla naszych gości za wspólnie spędzony czas. 

Dziękujemy!

Przedszkolaki pamiętają o zmarłych

zmarli

Tradycyjnie, przed Wszystkimi Świętymi przedszkolaki wszystkich grup wiekowych udały się wraz z wychowawcami w okolice kościoła św. Bartłomieja. Wspólnie zapaliliśmy znicze na grobie byłego proboszcza parafii oraz w okolicy groty. Uczciliśmy pamięć tych, którzy od nas odeszli.

Dzień dyni

dzien dyni

28 października w naszym przedszkolu było bardzo pomarańczowo. Świętowaliśmy dzień dyni. Dzieci wystrojone w dyniowe stroje uczestniczyły w wyjątkowych zajęciach. Były zabawy, wesoła gimnastyka, wymyślne prace plastyczne i smaczny poczęstunek. Rozstrzygnięty został również rodzinny konkurs na najpiękniejszy i najbardziej oryginalny dyniowy lampion. Jak co roku rodziny naszych przedszkolaków spisały się na medal i korytarz naszego przedszkola ozdobiły piękne prace konkursowe.

Wycieczka przedszkolaków do AnimalWorld w Zabrzu

animal

Przedszkolaki zwiedzają okolicę podczas spacerów i wycieczek.

Dzieci z grup Cytrynki, Limonki, Malinki i Brzoskwinki wybrały się na wycieczkę do Zabrza. Odwiedziliśmy AnimalWorld – wspaniałe miejsce, gdzie w towarzystwie przemiłych przewodniczek  zobaczyliśmy, jak wygląda życie zwierząt typowo gospodarskich, ale nie tylko. Dzieci poznały zwierzęce zwyczaje, przygotowały posiłki zgodnie z menu przeznaczonym dla poszczególnych mieszkańców zoo, odwiedziły ich domki i zagrody, dowiedziały się wielu ciekawostek dotyczących życia zwierząt.

Wszyscy zadowoleni bezpiecznie powróciliśmy do przedszkola, gdzie jeszcze przez kilka dni wspominaliśmy udaną wycieczkę.

Dzień piżamy

dzie piamy

Nasze przedszkole wzięło udział w pierwszej edycji Ogólnopolskiego Charytatywnego Dnia w Piżamach, zorganizowanego przez fundację „Gdy liczy się czas”. Jest to fundacja założona przez rodziców dzieci chorujących na choroby nowotworowe i ma na celu wspierać wszystkie rodziny, dla których temat nowotworów nie jest obcy.

W tym roku członkowie fundacji postanowili okazać wsparcie najmłodszym pacjentom szpitali onkologicznych i zorganizować akcję „Bieg w piżamach” i „Dzień piżamy”. Wszyscy uczestnicy tego wydarzenia zamieniają codzienne i sportowe ubrania na piżamy, które są dla chorujących symbolem walki o zdrowie i życie. 

Dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych, wychowawcy i pracownicy przedszkola z ogromnym zapałem dołączyli do akcji. Każdy z uczestników, wystrojony w piżamkę, z zaangażowaniem ćwiczył i z uśmiechem okazywał wsparcie chorym pacjentom onkologii.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

dzien przedszkolaka

Jak co roku dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka. 

Była to świetna okazja do integracji grup. Przedszkolaki brały udział w zabawach tanecznych ze śpiewem i pląsami. Był też czas na degustację smakołyków przygotowanych przez rodziców naszych wychowanków i świętowanie przy wspólnym stole. Był to bardzo wesoły dzień!

Projekt „Kto ukradł jutro? Czyli dlaczego nie jest jak z obrazka – nie zawsze łatwo jest być dzieckiem” finansowany z budżetu Miasta Gliwice w ramach zadania publicznego w dziedzinie edukacji

projekt jutro

Nasze przedszkolaki od 20 do 24 września brały udział w cyklu warsztatów na podstawie książki Olgi Ptak „Kto ukradł jutro? Czyli dlaczego nie jest jak z obrazka”.

Warsztaty odbywały się w ramach realizacji projektu „Kto ukradł jutro? Czyli dlaczego nie jest jak z obrazka – nie zawsze łatwo jest być dzieckiem” finansowanego z budżetu Miasta Gliwice w ramach zadania publicznego w dziedzinie edukacji. 

Cykl zajęć warsztatowych powstał na podstawie książki, która opisuje świat chłopca z zaburzeniami rozwojowymi i ma na celu przedstawienie harmonijnie rozwijającym się dzieciom w prosty i przystępny sposób, jak zrozumieć rówieśnika, który różni się od reszty grupy, i jak wobec niego postępować.

Prowadzone w ramach projektu zajęcia tematyką obejmowały przede wszystkim zagadnienia dotyczące powszechnych problemów rozwojowych, takich jak zaburzenia integracji sensorycznej (problemy z działaniem zmysłów i bodźców płynących z otoczenia), opóźnienie rozwoju mowy, problemy z rozumieniem swojego ciała, relacji przestrzennych, liczeniem, czytaniem, pisaniem.

Dzieci z ogromnym zaciekawieniem uczestniczyły w zajęciach.

Urodzinowy prezent dla Blanki

Blanka

Dzieci z naszego przedszkola razem z nauczycielami i rodzicami włączyły się w wyjątkową akcję. Przedszkolaki wykonały piękne kartki urodzinowe, które zapakowały i wysłały do chorej koleżanki z Małopolski.

Blanka 20 września będzie obchodziła swoje czwarte urodziny. Lekarze w lutym wykryli u niej rozlanego glejaka pnia mózgu. Niestety, obecnie nikt nie jest w stanie sprawić, żeby dziewczynka wyzdrowiała. Żaden szpital nie oferuje skutecznej terapii. Rodzina Blanki, chcąc umilić jej czas pomiędzy badaniami, zorganizowała akcję urodzinową dla dziewczynki. Nasza przedszkolna społeczność z ogromną chęcią do niej dołączyła.

Życzymy Blance wszystkiego najlepszego, a w szczególności dużo zdrowia!

Kliknij, aby poznać więcej szczegółów akcji.

Spacery przedszkolaków

Radiostacja

Korzystając ze sprzyjającej, wrześniowej aury, dzieci z naszego przedszkola udały się na pierwszy spacer w okolice Radiostacji. Mieliśmy możliwość skorzystać z urządzeń znajdujących się na terenie parku sensorycznego. Wracając do przedszkola, planowaliśmy już kolejne kierunki naszych spacerów.

Zajęcia z robotyki

robotyka

7 września dzieci wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w wyjątkowych i bardzo interesujących zajęciach.

Podczas warsztatów z robotyki odkrywały podstawowe informacje dotyczące świata robotów. Początkowo z zaciekawieniem słuchały opowieści prowadzącego zajęcia, aby po chwili mieć możliwość samodzielnego ożywienia robota i wyznaczenia trasy jego wędrówki po przedszkolnej sali. Ze smutkiem pożegnaliśmy roboty i liczymy, że jeszcze kiedyś nas odwiedzą.

Mural dla dzieciaków

mural

Uczennice naszej szkoły stworzyły dla sześciolatków piękne malowidło na ścianie ich klasy. Malowały: Karolina Dudek i Maja Małko z klasy 7a SP oraz Janka Ciesielska i Zuzia Sinek z IA LO. Cieszymy się wraz z dziećmi i dziękujemy!

Pizza na angielskim? Czemu nie!

pizza

Robimy pizzę! Na razie bardziej teoretycznie, ale dobra teoria to podstawa. Nasza pizza była wielka, bogata w składniki i wyglądała pysznie! Kiedyś zrobimy taką z prawdziwych składników i też będzie doskonała.

Obie grupy zerówki świetnie się bawiły i wszyscy są pewni, że chcemy więcej. Na pewno na zajęciach z angielskiego wrócimy więc jeszcze do gotowania.

Dzień Dziecka w przedszkolu

dzien dziecka

Dzień Dziecka to jeden z ważniejszych dni, na które czekają młodsze i starsze przedszkolaki. W tym roku nasza cała przedszkolna społeczność świętowała podczas wycieczki do siedziby Nadleśnictwa Kędzierzyn w Starej Kuźni. Gospodarze przygotowali dla dzieci mnóstwo atrakcji. Mieliśmy możliwość zwiedzić interesujące obiekty znajdujące się na terenie nadleśnictwa, wędrowaliśmy po ścieżce edukacyjnej, obserwując życie leśne, mieliśmy też okazję uczestniczyć w pikniku oraz wspólnym pieczeniu kiełbasek przy ognisku. Był to bardzo wyjątkowy i aktywny dzień. Na pewno wrócimy do Nadleśnictwa Kędzierzyn jeszcze nie raz.

Więcej artykułów…