Kolejne zajęcia z cyklu „Projekt i budowa innowacyjnych bolidów z napędem elektrycznym”

bolid2

W niedzielę, 13 stycznia, odbyły się kolejne zajęcia z projektu „Projekt i budowa innowacyjnych bolidów z napędem elektrycznym”, na których uczniowie doskonalili umiejętności projektowania bolidów.

Projekt jest realizowany na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej w okresie od 01.09.2018 do 31.08.2020 r. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, POWER, Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, działanie: 3.1. Kompetencje w szkolnictwie wyższym. Projekt zakłada realizację wysokiej jakości zajęć, zajęć warsztatowych i projektowych. Zajęcia będą prowadzone z szerokiego zakresu wiedzy, ukierunkowanej na elektromobilność. Uczestnicy projektu poznają wszelkie tajniki projektowania pojazdów elektrycznych. Zdobędą niezbędną podstawową wiedzę, która następnie zostanie ukierunkowana na dziedziny związane bezpośrednio z wyścigowymi pojazdami elektrycznymi. Dzięki takim działaniom młodzież będzie mogła rozwinąć umiejętności, kreatywność, umiejętności krytycznego myślenia oraz nauczyć się, jak rozwiązywać problemy (w tym problemy inżynierskie). Uczestnicy rozwiną umiejętności z dziedziny przedsiębiorczości, uczenia się oraz pracy zespołowej. Dodatkowo zajęcia przeprowadzane z dziedziny nowoczesnej technologii rozwiną innowacyjność wśród uczestników projektu. Zwieńczeniem projektu będzie powstanie elektrycznego samochodu wyścigowego.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Odsłony: 1587