Budujemy bolidy

bolidy

W niedzielę, 9 grudnia, rozpoczęły się zajęcia z projektu Projekt i budowa innowacyjnych bolidów z napędem elektrycznym, w którym udział biorą uczniowie naszej szkoły.

Uczestnicy projektu poznają wszelkie tajniki projektowania pojazdów elektrycznych. Zdobędą niezbędną podstawową wiedzę, która następnie zostanie ukierunkowana na dziedziny związane bezpośrednio z wyścigowymi pojazdami elektrycznymi. Dzięki takim działaniom młodzież będzie mogła rozwinąć umiejętności, kreatywność, umiejętności krytycznego myślenia oraz nauczyć się jak rozwiązywać problemy (w tym problemy inżynierskie). Uczestnicy rozwiną umiejętności z dziedziny przedsiębiorczości, uczenia się oraz pracy zespołowej. Dodatkowo zajęcia przeprowadzane z dziedziny nowoczesnej technologii rozwiną innowacyjność wśród uczestników projektu. Zwieńczeniem projektu będzie powstanie elektrycznego samochodu wyścigowego (informacje pochodzą ze strony projektu)

Odsłony: 1592