Kolejne zajęcia dotyczące budowy bolidów

bolid

W niedzielę, 3 lutego, odbyły się kolejne zajęcia z projektu „Projekt i budowa innowacyjnych bolidów z napędem elektrycznym”.

Podczas zajęć młodzież zajmowała się pomiarami krytycznych elementów ramy pojazdu. Na podstawie przeprowadzonych pomiarów wykonano rysunki detali, a następnie utworzone zostały kopyta z pianek, odwzorowujące żądany kształt. Wytworzono, w procesie ręcznego laminowania (wytwarzania kompozytów) składających się z żywicy epoksydowej oraz tkanin szklanych, elementy poszycia wyścigowego bolidu elektrycznego. Utworzony dziób/nos/owiewkę przednią pojazdu pozostawiono do utwardzenia.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Kolejne zajęcia z cyklu „Projekt i budowa innowacyjnych bolidów z napędem elektrycznym”

bolid2

W niedzielę, 13 stycznia, odbyły się kolejne zajęcia z projektu „Projekt i budowa innowacyjnych bolidów z napędem elektrycznym”, na których uczniowie doskonalili umiejętności projektowania bolidów.

Projekt jest realizowany na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej w okresie od 01.09.2018 do 31.08.2020 r. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, POWER, Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, działanie: 3.1. Kompetencje w szkolnictwie wyższym. Projekt zakłada realizację wysokiej jakości zajęć, zajęć warsztatowych i projektowych. Zajęcia będą prowadzone z szerokiego zakresu wiedzy, ukierunkowanej na elektromobilność. Uczestnicy projektu poznają wszelkie tajniki projektowania pojazdów elektrycznych. Zdobędą niezbędną podstawową wiedzę, która następnie zostanie ukierunkowana na dziedziny związane bezpośrednio z wyścigowymi pojazdami elektrycznymi. Dzięki takim działaniom młodzież będzie mogła rozwinąć umiejętności, kreatywność, umiejętności krytycznego myślenia oraz nauczyć się, jak rozwiązywać problemy (w tym problemy inżynierskie). Uczestnicy rozwiną umiejętności z dziedziny przedsiębiorczości, uczenia się oraz pracy zespołowej. Dodatkowo zajęcia przeprowadzane z dziedziny nowoczesnej technologii rozwiną innowacyjność wśród uczestników projektu. Zwieńczeniem projektu będzie powstanie elektrycznego samochodu wyścigowego.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Budujemy bolidy

bolidy

W niedzielę, 9 grudnia, rozpoczęły się zajęcia z projektu Projekt i budowa innowacyjnych bolidów z napędem elektrycznym, w którym udział biorą uczniowie naszej szkoły.

Uczestnicy projektu poznają wszelkie tajniki projektowania pojazdów elektrycznych. Zdobędą niezbędną podstawową wiedzę, która następnie zostanie ukierunkowana na dziedziny związane bezpośrednio z wyścigowymi pojazdami elektrycznymi. Dzięki takim działaniom młodzież będzie mogła rozwinąć umiejętności, kreatywność, umiejętności krytycznego myślenia oraz nauczyć się jak rozwiązywać problemy (w tym problemy inżynierskie). Uczestnicy rozwiną umiejętności z dziedziny przedsiębiorczości, uczenia się oraz pracy zespołowej. Dodatkowo zajęcia przeprowadzane z dziedziny nowoczesnej technologii rozwiną innowacyjność wśród uczestników projektu. Zwieńczeniem projektu będzie powstanie elektrycznego samochodu wyścigowego (informacje pochodzą ze strony projektu)