Alex jedzie do Mediolanu

Alex

1 października uczeń naszej szkoły Alex Pulda pojedzie do Mediolanu, gdzie weźmie udział w europejskim finale konkursu „The Muser Battle”.

Alex, uczeń klasy IIB LO, wygrał krajowy etap konkursu „The Muser Battle” w kategorii piosenka (sing). Finały w trzech kategoriach: sing, video, dance odbyły się w Krakowie. Nagrodą dla Aleksa jest wyjazd do Mediolanu na drugi etap „The Muser Battle”. Tam będzie rywalizował o wyjazd do Los Angeles z pozostałymi uczestnikami konkursu z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Francji i Holandii.

– W czasie wakacji nagrywałem krótkie filmy za pomocą aplikacji musical.ly. Jeden z nich zdecydował o mim zakwalifikowaniu się do finałów ogólnopolskich konkursu – mówi Alex. W Krakowie zaprezentował utwór „1944” Jamala, zwycięską piosenkę w konkursie Eurowizji (2016). 

Alex jest uczniem klasy o profilu matematycznym. Równolegle uczy się w szkole muzycznej II stopnia. Gra na fortepianie, kontrabasie i gitarze. Muzyczne pasje, jak sam podkreśla, zawdzięcza babci, która zaprowadziła go po raz pierwszy do młodzieżowego domu kultury, a później do szkoły muzycznej. Laureat konkursu „The Muser Battle” ma już na swoim koncie sukcesy artystyczne: był półfinalistą 8. edycji „Mam Talent” i występował w serialu telewizyjnym „Szkoła”. Wolny czas, choć ma go w tygodniu niewiele, najchętniej spędza na czytaniu książek i pływaniu. – Od dziesięciu lat każdy mój dzień jest wypełniony zajęciami od 8.00 do 21.00. A w weekendy są jeszcze castingi i występy – dodaje Alex. 

Swoją przyszłość zawodową wiążę ze studiami aktorskimi i szkołą baletowo-wokalną, ale nie wyklucza także studiowania na politechnice. – Na razie wygrywa muzyka, ale kto wie, co będzie? – mówi.

Tymczasem społeczność szkolna będzie trzymać kciuki za Aleksa w Mediolanie! 

jkm

Odsłony: 3184