Śląski Salon Maturzystów

salon3

Nowy tydzień nauki uczniowie klas trzecich VII LO rozpoczęli od udziału w Śląskim Salonie Maturzystów zorganizowanym przez magazyn „Perspektywy”, Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Jaworznie i Politechnikę Śląską w Gliwicach.

Uczniowie klas III mieli okazję uczestniczyć w wykładach z ekspertami OKE, zadać im pytania dotyczące wymagań, procedur egzaminacyjnych i przykładowych zadań, a także zapoznać się z szeroką ofertą uczelni, które przygotowały swoje stoiska. Maturzyści uczestniczyli z wykładach z zakresu: języka polskiego, nowożytnych języków obcych, matematyki, historii i wiedzy o społeczeństwie, biologii, chemii i geografii. Ponadto mieli szansę dowiedzieć się, czy warto studiować w Anglii i jak wygląda życie akademickie na Uniwersytecie Śląskim, Śląskim Uniwersytecie Medycznym i Politechnice Śląskiej.

Salon Maturzystów jest największą w kraju edukacyjną kampanią informacyjną, przeznaczoną dla uczniów klas maturalnych, przygotowujących się do egzaminu i rekrutacji na studia. W tym roku we wrześniu odbywa się już jedenasta edycja tego programu. Spotkania organizowane są w ośrodkach akademickich w całym kraju. Wszyscy uczestnicy Śląskiego Salonu Maturzystów otrzymali Informator dla Maturzystów 2018, w którym znajdą niezbędne materiały pomocne przy podejmowaniu decyzji dotyczących przyszłej drogi zawodowej.

J. Kubik-Migoń

Odsłony: 2797