Śladami krakowskich Żydów

Krakow

27 kwietnia klasy IA, IB oraz IC naszego liceum wybrały się na wycieczkę do miasta Królów Polskich, Krakowa. Nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w żywej lekcji historii, gdyż wyjazd dotyczył II wojny światowej i losów społeczności żydowskiej w tym trudnym okresie. Ze względu na to, że następnego dnia w Auschwitz odbywał się Marsz Żywych, Kraków wypełniony był Żydami, co dodatkowo wzmogło dramatyczny przekaz historyczny. Uczniowie zostali bowiem zaznajomieni z historią Żydów zamieszkujących Kraków i ich losami podczas wojny.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w muzeum Oskara Schindlera, w którym naszym pierwszoklasistom przybliżono historię Krakowa podczas II wojny światowej.

Organizatorami wycieczki byli wychowawcy klas pierwszych: p. Jadwiga Krzysteczko, p. Katarzyna Sabo oraz p. Szymon Fijałkowski, natomiast opiekunkami były p. Małgorzata Balińska, p. Alicja Ciura i p. Dagmara Malinowska.

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Odsłony: 159