Finał Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie

olimpiada sportu

Dnia 7 kwietnia 2022 r. na Uniwersytecie Opolskim został przeprowadzony etap finałowy ogólnopolskiego konkursu szkół ponadpodstawowych pt. „Olimpiada Wiedzy i Wartości w Sporcie, „Idea olimpizmu – wychowanie do zwycięstwa i porażki” . Organizatorami konkursu byli: Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego, Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej, Urząd Miasta Opola.

Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego (za jego przeprowadzenie odpowiedzialne były panie Gabriela Gałuszka i Izabela Sikora zgłaszające udział szkoły w konkursie) oraz finałowego.

Do udziału w etapie finałowym zakwalifikowało się 151 uczniów z całej Polski, w tym z naszego licem Oliwia Cieślik z klasy IIIA i Piotr Drabik z klasy IC.

Konkurs polegał na rozwiązaniu testu przygotowanego przez organizatorów.

Głównymi celami konkursu było: propagowanie wartości w sporcie, ukazanie specyfiki i relacji pomiędzy wiarą i sportem, poszerzenie zamiłowań sportowych młodzieży, propagowanie zachowań fair play, zainteresowanie zdrowym trybem życia, motywowanie uczniów do uczęszczania na lekcje WF-u, szerzenie idei olimpizmu, wychowanie do pokonywania trudności i podnoszenia się po porażkach.

Po zakończonym konkursie finaliści uczestniczyli w spotkaniu z olimpijczykami: sztangistą Bartłomiejem Bonkiem oraz kajakarzem Piotrem Kuletą.

Trzymamy kciuki za naszych kolegów i czekamy na wyniki.

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Odsłony: 171