Przenieśmy się w czasie...

muzeum

Jeszcze tylko do niedzieli, 19 września, można w gliwickim muzeum oglądać wystawę malarstwa i rzeźby najwybitniejszych twórców przełomu XIX i XX w. – „Młoda Polska”. Wystawie towarzyszą interesujące lekcje muzealne, prowadzone obecnie w formie online.

W takiej lekcji uczestniczyli w ostatni piątek, 10 września, na zajęciach języka polskiego uczniowie klasy IIIA. Mimo problemów technicznych udało się im sporo dowiedzieć o epoce modernizmu. Zdobyta wiedza przyda się im niewątpliwie w tym roku szkolnym podczas lekcji języka polskiego. Z kolei dzisiaj, tj. 16 września, uczniowie mieli okazję na własne oczy zobaczyć wspaniałe dzieła Malczewskiego czy Boznańskiej – udali się bowiem na wspomnianą wystawę. Zrobiła ona spore wrażenie na naszych humanistach i na pewno na długo zostanie w ich pamięci.

Klasie towarzyszyła wychowawczyni, p. Małgorzata Praga, oraz polonistka, p. Alicja Ciura, która pełniła również funkcję przewodnika po wystawie.

Odsłony: 387