Doradztwo zawodowe – zajęcia

social media

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole gościliśmy naszą absolwentkę, Martę Ochman, która przyjęła zaproszenie, aby spotkać się z naszymi licealistami i przeprowadzić z nimi ciekawe zajęcia w ramach doradztwa zawodowego.

W poniedziałek, 7 czerwca, uczennice klasy IIC wzięły udział w dwugodzinnych warsztatach z wizażu. Pani Marta opowiedziała naszym licealistkom o swoim zainteresowaniu sztuką makijażu. Przybliżyła, jak dobierać właściwie kosmetyki do określonego typu skóry i wymieniła z uczennicami poglądy na temat pielęgnacji cery oraz przyrządów wspomagających ten proces. W trakcie rozmów i wymiany zdań z licealistkami prowadząca krok po kroku wykonywała makijaż na modelce, którą została jedna z uczennic tej klasy.

Z kolei w piątek, 11 czerwca, odbyły się zajęcia w klasie IIB oraz IID na temat komunikacji marketingowej poprzez social media i zawodów przyszłości związanych również z tą branżą.

Na zajęciach tych zostały omówione różne możliwości pracy w obu zawodach, a także przeciwwskazania do pracy.

Bardzo serdecznie dziękujemy pani Marcie Ochman za przeprowadzone zajęcia i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym na kolejne spotkania z uczniami pozostałych klas.