Turbodziewczyny!

niemiecki dziewczyny

Uczennice klasy ID LO: Maja Gałuszka, Zofia Potocka i Martyna Szołtysik reprezentowały szkołę w etapie regionalnym VI edycji konkursu „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego” organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Dziewczyny były najlepsze z wiedzy o Szwajcarii i pokonały trzy drużyny w etapie szkolnym.

W etapie regionalnym, który przebiegał ustnie, była w tym roku niesamowita konkurencja. Rywalizowały aż czterdzieści cztery drużyny z całego województwa, a do ścisłego finału przechodzi tylko jedna drużyna z regionu. Dodatkowo wszyscy uczestnicy wzięli udział w animacjach językowych oraz bardzo ciekawych warsztatach z wielu dziedzin. Szczególnie podobała się „Chemia w turbopigułce”.