Warsztaty z Policją

policja

Ostatnie godziny przed oficjalnym rozpoczęciem ferii uczniowie klasy IC spędzili bardzo nietypowo, bo… na komisariacie policji. Wzięli bowiem udział w warsztatach „Hejt – czy potrafimy wyrażać swoją opinię, nie obrażając innej osoby?” oraz „Odpowiedzialność karna i prawna osób nieletnich – wybrane aspekty”, które poprowadzili sierżant sztabowy Mateusz Piórkowski oraz aspirant sztabowy Mirosław Trojanowski.

Uczniowie zadawali wiele pytań związanych z ich prawami i obowiązkami oraz odpowiedzialnością karną. Na każde z nich otrzymali kompetentną i wyczerpującą odpowiedź. Spotkanie upłynęło w bardzo przyjaznej atmosferze, a na koniec każdy otrzymał odblask, aby bezpiecznie wrócić z ferii do domu. Dziękujemy :)