Warsztaty „Deutsch Plus”

warsztaty deutsch2

21 listopada 2019 r. w ramach projektu „Deutsch Plus” uczniowie klas I i II LO wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez trenerkę Goethe-Institut, panią Małgorzatę Bubik. Warsztaty poświęcone były tematyce mobilności, szczególnie w kontekście ekologii i ochrony środowiska.

Podczas spotkania uczniowie poznali słownictwo w języku niemieckim, dotyczące środków transportu oraz przyjaznych dla środowiska rozwiązań komunikacyjnych, a z testu dowiedzieli się, w jakim stopniu są ekologiczni w życiu codziennym. Szczególnie atrakcyjne były aktywizujące uczniów formy pracy wsparte nowoczesnymi narzędziami internetowymi. 

A oto wypowiedzi kilku uczestniczek warsztatów:

W warsztatach bardzo podobało mi się przejrzyste prowadzenie prezentacji przez panią prowadzącą. W ciekawy sposób przedstawiła ona problemy związane z zanieczyszczeniem powietrza, ale również dowiedzieliśmy się, w jaki sposób temu zaradzić. Mimo dość długiego czasu, nie nudziłam się ani nie czułam, że kończy się temat. Ogólne wrażenia bardzo, bardzo pozytywne :)
Oliwia

Organizacja tych warsztatów bardzo nam się podobała, bo pomimo tego, że były one prowadzone w języku niemieckim, to zrozumienie przekazu informacji nie było trudne, dlatego że wyświetlane były obrazki nawiązujące do tego, co było mówione. Prowadząca używała gestykulacji, co także pomagało w zrozumieniu. Integracyjną częścią była praca w grupach, pozwoliło to na nawiązanie kontaktów z koleżankami z innych klas. Inicjatywa z takimi warsztatami jest jak najbardziej na plus!
Marysia i Wiktoria

Warsztaty bardzo mi się podobały. Nauczyłam się nowych słówek dotyczących środowiska. Najbardziej podobały mi się ankiety i test na temat ochrony środowiska. Mam nadzieję, że wkrótce odbędą się kolejne warsztaty.
Weronika

Bardzo nam się podobało, ponieważ nasza wymowa się poprawiła i nauczyłyśmy się nowych wyrażeń. Czas szybko płynął, ale z chęcią pobyłybyśmy na warsztatach dłużej bądź je powtórzyły.
Paulina i Nikola

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć.

Odsłony: 1555