Nieco inne lekcje języka polskiego i historii

muzeum zydow

Nasi świeżo upieczeni licealiści nie próżnują. Oprócz tradycyjnej nauki uczestniczą w wycieczkach przedmiotowych. Dzisiaj, tj. 1 października, udali się do Centrum Edukacyjnego im. Jana Pawła II na spektakl „Król Edyp” w wykonaniu Teatru Cracovia. Perypetie nieszczęśliwego ojcobójcy i kazirodcy przykuły uwagę wszystkich uczniów, dzięki czemu na pewno łatwiej przyjdzie im omówienie tego utworu Sofoklesa na lekcjach języka polskiego.

Po spektaklu część klas wróciła do szkoły, natomiast klasa IC skierowała się do jednego z oddziałów gliwickiego muzeum – Domu Pamięci Żydów Górnośląskich. Tam wzięła udział w warsztatach „Mapa pamięci miasta”. Uczniowie obejrzeli też wystawę stałą oraz odwiedzili cmentarz żydowski. Tę nietypową lekcję historii na pewno zapamiętają na długo.

Odsłony: 1486