Projekt „Literacka mapa Gliwic” zakończony

mapa

Zakończył się projekt „Literacka mapa Gliwic”, w którym VII Liceum Ogólnokształcące brało udział od stycznia 2018 do stycznia 2019 roku. Projekt przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach we współpracy z uczniami gliwickich szkół: I Liceum Ogólnokształcącego im. E. Dembowskiego, IV Liceum Ogólnokształcącego, V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Struga oraz VII Liceum Ogólnokształcącego. 

Efekty rocznej pracy można zobaczyć na stronie mapa.biblioteka.gliwice.pl. Są tam filmy, wlepki, pocztówki, biogramy i ciekawostki o gliwickich twórcach.

W ramach projektu w naszej szkole w kwietniu 2018 odbył się konkurs artystyczny „Siódemkowe talenty” pod patronatem Stanisława Sojki. Nasi uczniowie przygotowywali ciekawostki związane z biografią wybranych twórców związanych z Gliwicami: Tadeusza Różewicza i Krzysztofa Siwczyka. Nauczyciele prowadzili lekcje języka polskiego i historii związane z gliwickimi twórcami. Ponadto tegoroczni maturzyści wzięli udział w wyjątkowej lekcji literatury, która odbyła się w autobusie „Literackiej mapy Gliwic” w listopadzie 2018 r. 

Miejska Biblioteka Publiczna wystosowała podziękowania dla nauczycieli zaangażowanych w projekt. Są to: pani Aleksandra Zięba, pani Jolanta Kubik-Migoń oraz pani Małgorzata Zawada. Ponadto konkurs „Siódemkowe talenty” przygotowały panie Małgorzata Balińska i Dagmara Malinowska, którym również składamy podziękowania.

Odsłony: 2055