Wykłady pracowników Instytutu Onkologii

Klasy biologiczno-chemiczne VII LO uczestniczyły w cyklu wykładów: „Nowotwór - poznaj wroga” i „Styl życia - czy mamy wpływ na raka?”

W dniu 4 grudnia 2018 r. uczniowie klasy IIIC LO i IIC LO brali udział w dwóch wykładach prowadzonych przez pracowników Instytutu Onkologii w Gliwicach.

Wykłady w jasny i przystępny sposób przybliżyły młodzieży, czym jest nowotwór, jakie cechy mają komórki nowotworowe, jak powstaje i jak się rozwija choroba nowotworowa oraz dlaczego nie ma uniwersalnego leku na raka.

Drugi wykład dodatkowo poruszał problematykę wpływu palenia papierosów, diety, aktywności fizycznej, hormonów, UV i innych czynników środowiskowych oraz elementów stylu życia na ryzyko zachorowania na nowotwory.

Po takiej dawce przydatnych wiadomości nasi uczniowie na pewno podejmą postanowienie, aby zmienić niektóre nie do końca dobre przyzwyczajenia. W ich realizacji życzymy im powodzenia.

Odsłony: 1781