Zachęcamy do… polowania na książki :)

czytajpl

Kod QR

kodqr

Po raz kolejny dzięki zaangażowaniu Instytutu Książki plakaty Czytaj PL trafiły w wersji elektronicznej do ponad 700 szkół średnich w całej Polsce! To kolejna edycja projektu „Upoluj swoją książkę” organizowanego w ramach akcji „Czytaj PL”.

Do udziału w akcji zachęcał Wojciech Drewniak, twórca popularnego kanału na YouTube „Historia bez cenzury”.

Obejrzyj SPOT REKLAMOWY ze wspaniałą oprawą graficzną ilustratorki, Iwony Kazi Kalitan-Młodkowskiej :)

Akcja ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych ebooków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednej z oficjalnych grafik akcji. Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć wyjątkowe bestsellery.

Każdy znajdzie coś dla siebie – WEJDŹ I ZOBACZ!

Przeczytaj krótki OPIS TREŚCI.

W tym roku możecie przeczytać następujące książki:
Karolina Macios, „Czarne morze”
Remigiusz Mróz, „Głosy z zaświatów”
Mariusz Szczygieł, „Nie ma” – w naszej bibliotece dostępna jest również wersja papierowa
Mikołaj Łoziński, „Stramer”
Dominika Słowik, „Zimowla”
Robert Małecki, „Zadra”
Jakub Ćwiek, „Topiel”
Paulina Hendel, „Strażnik”
Andri Snær Magnason, „O czasie i wodzie”
Jakub Małecki, „Horyzont” – w naszej bibliotece dostępne są również wersje papierowe innych tytułów tego autora
Stefanie Stahl, „Kochaj najlepiej, jak potrafisz. O sztuce bycia razem”
Wojciech Drewniak, „Historia bez cenzury 5. I straszno, i śmieszno – PRL” – w naszej bibliotece dostępna jest również wersja papierowa

Największa w Polsce i na świecie tego rodzaju akcja czytelnicza w tym roku będzie szczególnie mocno widoczna będzie w przestrzeni wirtualnej. W zeszłorocznej rekordowej edycji „Czytaj PL” ponad 50 000 użytkowników przeczytało książki aż 130 000 razy! Nie ma zatem wątpliwości, że poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko.

Maria Ochman

Odsłony: 1138