Pierwsze zajęcia w ramach współpracy z firmą EMT-Systems

EMT1

Niedawno informowaliśmy o nawiązaniu współpracy z firmą EMT-Systems, a już dziś pierwsze zajęcia za nami. Projekt Akademia EMT Technics ma na celu wsparcie młodzieży w wyborze ścieżki rozwoju zawodowego poprzez pobudzenie świadomości technicznej i ukazywanie możliwości zdobycia zawodu w kierunkach inżynierskich. Został on objęty patronatem Prezydenta Miasta Gliwice, Adama Neumanna.

W piątek 1 października, jako pierwsi w siedzibie firmy pojawiali się tegoroczni maturzyści z klasy IIID. Odbyli zajęcia z Podstaw programowania robotów przemysłowych, w ramach których poznali zasadę działania robotów przemysłowych i reguły BHP, programowali swoje pierwsze pozycje robotów oraz zapoznali się z aplikacją NAZCA od APA i mieli okazję zaobserwować, w jaki sposób roboty ze sobą współpracują.

Wykorzystano informację oraz zdjęcie z profilu firmy EMT-Systems na Facebooku.

Odsłony: 451