Współpraca z firmą EMT-Systems

EMT

Świat się zmienia. Jakich kompetencji będziemy potrzebowali w przyszłości? Jak możemy przygotować młodych ludzi na zmiany, które zachodzą już dzisiaj, tak, żeby z impetem mogli wejść na rynek pracy?

Dla firmy EMT-Systems współpraca z naszą szkolą jest elementem strategii Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Dlatego 14 września odbyło się spotkanie, podczas którego prezes Grzegorz Wszołek podpisał umowę z Dyrektor ZSO Nr 4 im. Piastów Śląskich w Gliwicach – panią Joanną Grzybowską, w towarzystwie pani Krystyny Błasiak – zastępcy naczelnika Wydziału Edukacji w Urzędzie Miejskim Gliwice – oraz dyrektora Piotra Podgórskiego.

Celem projektu EMT Technics jest interakcja ze szkołami średnimi, a głównym założeniem – pobudzenie świadomości technicznej oraz ukazanie możliwości zdobycia zawodu w kierunkach inżynierskich. W ramach współpracy uczniowie z VII LO w Gliwicach poznają w EMT-Systems podstawy automatyki, robotyki, mechatroniki. Będą cyklicznie uczestniczyć w praktycznych zajęciach prowadzonych przez inżynierów: integratorów, projektantów, wykładowców akademickich.

Zarówno informacja, jak i zdjęcie pochodzą z profilu firmy EMT-Systems na Facebooku.

Odsłony: 690