Klasa IC w EMT-Systems

emt listopad

W ramach współpracy z EMT uczniowie klasy IC mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach warsztatowych z podstaw programowania robotów przemysłowych. Było bardzo ciekawie i inspirująco.

Może prowadzącemu udało się zainspirować kogoś do pójścia w przyszłości w tym kierunku?

Akademia EMT Technics - kolejne spotkanie za nami

EMT 3

Za nami trzecie już spotkanie warsztatowe w ramach Akademii EMT Technics.

Uczniowie klasy maturalnej poznali dzisiaj zakres obowiązków w zawodzie programisty PLC / automatyka. Dowiedzieli się też, jakie są różnice pomiędzy programowaniem w świecie IT a programowaniem w branży przemysłowej.

Wisienką na torcie okazało się zadanie praktyczne – uczniowie napisali prostą aplikację kontrolującą pracę jednostki napędowej.

Zajęcia z młodzieżą poprowadził Marcin Podsiadły.

Projekt objęty jest patronatem Prezydenta Miasta Gliwice, Adama Neumanna.

Wykorzystano informację oraz zdjęcie z profilu firmy EMT-Systems na Facebooku.

Pierwsze zajęcia w ramach współpracy z firmą EMT-Systems

EMT1

Niedawno informowaliśmy o nawiązaniu współpracy z firmą EMT-Systems, a już dziś pierwsze zajęcia za nami. Projekt Akademia EMT Technics ma na celu wsparcie młodzieży w wyborze ścieżki rozwoju zawodowego poprzez pobudzenie świadomości technicznej i ukazywanie możliwości zdobycia zawodu w kierunkach inżynierskich. Został on objęty patronatem Prezydenta Miasta Gliwice, Adama Neumanna.

W piątek 1 października, jako pierwsi w siedzibie firmy pojawiali się tegoroczni maturzyści z klasy IIID. Odbyli zajęcia z Podstaw programowania robotów przemysłowych, w ramach których poznali zasadę działania robotów przemysłowych i reguły BHP, programowali swoje pierwsze pozycje robotów oraz zapoznali się z aplikacją NAZCA od APA i mieli okazję zaobserwować, w jaki sposób roboty ze sobą współpracują.

Wykorzystano informację oraz zdjęcie z profilu firmy EMT-Systems na Facebooku.

Współpraca z firmą EMT-Systems

EMT

Świat się zmienia. Jakich kompetencji będziemy potrzebowali w przyszłości? Jak możemy przygotować młodych ludzi na zmiany, które zachodzą już dzisiaj, tak, żeby z impetem mogli wejść na rynek pracy?

Dla firmy EMT-Systems współpraca z naszą szkolą jest elementem strategii Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Dlatego 14 września odbyło się spotkanie, podczas którego prezes Grzegorz Wszołek podpisał umowę z Dyrektor ZSO Nr 4 im. Piastów Śląskich w Gliwicach – panią Joanną Grzybowską, w towarzystwie pani Krystyny Błasiak – zastępcy naczelnika Wydziału Edukacji w Urzędzie Miejskim Gliwice – oraz dyrektora Piotra Podgórskiego.

Celem projektu EMT Technics jest interakcja ze szkołami średnimi, a głównym założeniem – pobudzenie świadomości technicznej oraz ukazanie możliwości zdobycia zawodu w kierunkach inżynierskich. W ramach współpracy uczniowie z VII LO w Gliwicach poznają w EMT-Systems podstawy automatyki, robotyki, mechatroniki. Będą cyklicznie uczestniczyć w praktycznych zajęciach prowadzonych przez inżynierów: integratorów, projektantów, wykładowców akademickich.

Zarówno informacja, jak i zdjęcie pochodzą z profilu firmy EMT-Systems na Facebooku.