Pasowanie na ucznia szkoły

pasowanie

26 października 2021 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych. W uroczystościach wzięli udział dyrektor szkoły - pani Joanna Grzybowska, wicedyrektor szkoły - pani Anna Pilis, rodzice, uczniowie z klasy czwartej i siódmej oraz wychowawczynie i nauczyciele.

Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej. Uczniowie klas pierwszych recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli oraz rozwiązywali zagadki dotyczące szkoły i zasad ruchu drogowego. Po prezentacji wiedzy i umiejętności pierwszoklasistów nastąpiło uroczyste pasowanie na ucznia. Kolorowym ołówkiem tego symbolicznego aktu dokonała pani dyrektor, Joanna Grzybowska. Podczas ceremonii wychowawczynie klas pierwszych wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy i upominki. Od tego momentu pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Po uroczystym pasowaniu pani dyrektor powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące życzenia do pierwszoklasistów. Prowadzące uroczystość uczennice klasy czwartej również życzyły pierwszakom sukcesów w nauce i samych miłych chwil w szkole.

Na zakończenie uroczystości zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia. Następnego dnia wychowawczynie wraz z rodzicami zorganizowali dla uczniów słodkie przyjęcie. To wydarzenie na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Pierwszakom i całej społeczności szkolnej życzymy dobrego, spokojnego roku szkolnego 2021/2022.

Wychowawczynie klas pierwszych:
Dorota Kordek, Monika Kolasińska, Karolina Juriewicz