Nie pal przed sobą mostów

Drodzy gimnazjaliści,

17 października 2016 r. rozpoczynamy XVI edycję akcji profilaktycznej „Nie pal przed sobą mostów”. Swoimi działaniami profilaktycznymi włączamy się do ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. W akcji udział wezmą uczniowie klas 1 GM, 2 GM nauczyciele oraz rodzice uczniów. Celem naszej akcji jest uświadomienie Wam skutków czynnego i biernego palenia papierosów, zapoznanie Was ze szkodliwością i niebezpieczeństwem stosowania dopalaczy oraz zachęcanie do zdrowego trybu życia.

Wychowawcy klas przeprowadzą z Wami zajęcia profilaktyczne. Na najbliższym zebraniu z rodzicami tj. 9 listopada 2016 r. przekażemy Waszym rodzicom materiały profilaktyczne związane ze szkodliwością palenia papierosów i stosowania dopalaczy.

Zachęcamy Was do udziału w licznych konkursach zorganizowanych w ramach akcji, m.in. w konkursie plastycznym (plakat antynikotynowy, stop dopalaczom), multimedialnym (prezentacja, film), literackim (wiersz, fraszka), konkursie na scenkę teatralną, konkursie wiedzy o szkodliwości palenia papierosów.

Wszelkie informacje o konkursach przedstawią Wam wychowawcy klas. Pomyślcie także o scence rodzajowej o tematyce antynikotynowej, opracowanej przez klasę, do zaprezentowania w dniu finału.

Przeczytajcie ulotki i inne informacje związane ze szkodliwością palenia papierosów oraz stosowania dopalaczy – w dniu finału będzie także konkurs wiedzy o szkodliwości palenia. Zapoznajcie się także z informacjami nt. szkodliwości palenia e-papierosów.

Nasza akcja trwa do 17 listopada 2016 r. Wtedy też spotkamy się w pięknie udekorowanym atrium, na uroczystym finale, w trakcie którego uczniowie klas 1 GM walczyć będą o nagrody i wyróżnienia. A nagrody są super!

Zapraszamy do aktywnego udziału w akcji.

Akcję „Nie pal przed sobą mostów” uważamy za otwartą.

Powodzenia!

Koordynator akcji: pedagog szkolny, Aneta Kroll

A oto regulaminy konkursów:
konkurs literacki
konkurs plastyczny
konkurs multimedialny.
Zachęcamy do udziału!

Odsłony: 4628