8. edycja ogólnopolskiej Olimpiady wiedzy i wartości w sporcie

plakat olimpiada 2022

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie dla uczniów szkół ponadpodstawowych „OLIMPIADA WIEDZY I WARTOŚCI W SPORCIE. 8 edycja konkursu: IDEA OLIMPIZMU – WYCHOWANIE DO ZWYCIĘSTWA I PORAŻKI”

Organizatorem konkursu jest Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego wraz z Wydziałem Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej oraz Urzędem Miasta Opole.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych i polega na zaprezentowaniu posiadanej wiedzy w formie testu przygotowanego przez organizatorów. Pytania w teście ułożone są z zakresu wiadomości podanych w literaturze przedmiotu. Celem konkursu jest propagowanie wartości w sporcie oraz ukazanie relacji pomiędzy wiarą i sportem, jak również tematyki związanej z ideą olimpizmu. Celem olimpiady jest również propagowanie wśród młodzieży idei sportu, aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu oraz bezpiecznego chodzenia po górach.
Konkurs wpisuje się w takie akcje jak „Kibicuję Fair Play”, „Stop zwolnieniom z WF-u”, „Aktywny powrót uczniów do szkół”.

Terminarz konkursu:

Etap szkolny – 17 listopada 2021 r.

Etap finałowy – 9 grudnia 2021 r. godz. 11.00, aula seminaryjno-akademicka w Opolu, ul. Drzymały 1.

Konferencja „Idea olimpizmu – wychowanie do zwycięstwa i porażki” i gala wręczenia nagród laureatom – 16 grudnia 2021 r., aula Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej (Opole, ul. Prószkowska 76).

Zgłoś się już dzisiaj!

Nauczycielki wychowania fizycznego: p. Gabriela Gałuszka i p. Izabela Sikora przekażą Ci niezbędne informacje oraz literaturę konkursu.

Odsłony: 250