Dzień Wolontariatu w ZSO Nr 4 za nami :)

dzien wolontariatu

5 grudnia 2016 r. odbył się w naszej szkole po raz siódmy Dzień Wolontariatu w ZSO Nr 4. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele klas GM i LO. Wolontariat jest jak czekolada – można się nim podzielić, a poza tym wciąga i uzależnia – oto hasło przewodnie naszego cyklicznego spotkania.

W ramach naszego udziału w kampanii społecznej Pozytywni.Gliwice.pl prowadząca spotkanie pedagog Aneta Kroll zwróciła szczególną uwagę na działania wolontariuszy jako „pozytywnych wobec otoczenia”.

Szkolni wolontariusze z gimnazjum i liceum przedstawili zebranym swoje dotychczasowe doświadczenia, związane z bezinteresowną pomocą innym. Spotkanie było doskonałą okazją do wzajemnego poznania się i wymiany doświadczeń. Młodzież ponownie utwierdziła się w przekonaniu, że warto pomagać i zachęcać innych do takiego działania. Pamiętajmy słowa Jana Pawła II:

Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nieważne jest to, co się ma, ale czym się dzieli z innymi.

Koordynatorem spotkania była pedagog Aneta Kroll.

Odsłony: 2989