Sprzątanie grobów

cmentarz

Zbliżają się dni, podczas których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. W sobotę, 26 października, 15 wolontariuszy naszej szkoły – uczniów klasy 7a, 8a SP oraz IA LO – wraz z księdzem Krzysztofem Bulą i opiekunką Szkolnego Klubu Wolontariatu Elżbietą Piotrowską sprzątali bezimienne i opuszczone groby na cmentarzu św. Wojciecha. Zapalili znicze na grobie Powstańców Śląskich – miejscu ważnym, związanym z wydarzeniami historii lokalnej. Odwiedzili także groby zmarłych uczniów i pracowników naszej szkoły. Włączyli się tym samym w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.

Szkolny Klub Wolontariatu składa podziękowania za udział w zbiórce zniczy i wkładów, dzięki której udało się zrealizować tę akcję! Szczególne podziękowania należą się uczniom najmłodszych klas naszej szkoły, jak również wychowawcom klas, którzy motywowali uczniów do udziału w zbiórce oraz paniom z portierni, które pomagają w każdej akcji naszego wolontariatu.

Na opuszczonych grobach, głównie dzieci, zapaliliśmy 100 zniczy. Dziękujemy!

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć.

Odsłony: 1432