Akcja prezentowa dla chłopaków

dom chlopakow

Szkolny Klub Wolontariatu ogłasza zbiórkę rzeczy w ramach „Akcji prezentowej dla chłopaków”. 🎁

Kim są chłopaki? To podopieczni Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach.
Co można przynieść? Listy do św. Mikołaja znajdziecie na stronie Dom Chłopaków - Prezenty | (prezenty.domchlopakow.pl) - lista prezentów pod każdym zdjęciem.
Gdzie zostawić prezent? - przy portierni.

Dostarczeniem prezentów zajmą się wolontariusze naszego liceum.
Dziękujemy! ❤

Szlachetnie w ZSO 4

szlachetna logo

Pani Monika Kolasińska, wychowawczyni klasy 1b, organizuje w naszej szkole akcję „Szlachetna Paczka”. W tym roku pomoc ma trafić do osoby niepełnosprawnej.

Jeśli chcecie przyłączyć się do akcji, to prosimy o kontakt z panią Kolasińską. Akcja trwa do 6 grudnia.

Potrzebne są przede wszystkim:
- pościel (160x200 cm), poduszka (70x80 cm);
- ubrania damskie (rozmiar M);
- buty damskie (rozmiar 40);
- żywność;
- chemia gospodarcza.

Kartka dla seniora

senior

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów przedszkola i klas 1-3 do wzięcia udziału w akcji „Kartka dla seniora”. Wszystkie kartki proszę przynieść do sali nr 28, do pani Moniki Kolasińskiej, najpóźniej do 3 grudnia 2021 r.

Wspomnienie z Wszystkich Świętych

znicz

Dziękujemy wszystkim za udział w akcjach Szkolnego Klubu Wolontariatu: akcji „Znicz”, „Światełko pamięci” oraz „Kwesta listopadowa”. Nie tylko odkryły one dobre serca naszych wolontariuszy, ale również zintegrowały młodzież naszego liceum.

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Zbiórka charytatywna

Zapraszamy wszystkich do ogólnopolskiej zbiórki środków czystości i artykułów spożywczych dla osób ze Szkoły Specjalnej z Sosnowca (to osoby dorosłe, które dostosowują się do życia).

Jeśli ktoś byłby chętny do włączenia się w akcję, proszę o zgłoszenie się do pani Moniki Kolasińskiej.

Akcja trwa do 5 listopada 🙂

Światowy Dzień Zwierząt

zwierzeta

4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji grupa uczniów naszej szkoły pochwaliła się swoimi milusińskimi i przyniosła ich zdjęcia.

Szkolny Klub Wolontariatu stworzył małą wystawkę tych fotografii. Możemy ją podziwiać przez cały tydzień w atrium. A potem ruszamy ze zbiórką na schronisko, bo idzie zima, a nie każdy zwierzak ma dom, w którym mu tak ciepło, jak widać u zwierzątek na naszej wystawie.

Trwają zapisy na kwestę pierwszolistopadową

hospicjum

Zostań wolontariuszem akcyjnym i weź udział w kweście na rzecz gliwickiego hospicjum. To 2 godziny pracy wolontaryjnej. Całkowity dochód z tegorocznej kwesty zostanie przeznaczony na rozbudowę i modernizację oraz wsparcie działalności gliwickiego hospicjum.

Kwestujemy na gliwickich cmentarzach w dniach od 30.10 do 01.11 oraz w Sośnicowicach, Pilchowicach oraz na cmentarzach komunalnych w Knurowie w dniu 01.11. Kwesta trwa od godziny 9:00 do 17:00 i jest prowadzona w zmianach po 2 godziny każda.

Kliknij, aby zapisać się na stronie organizatora.

Dzień uśmiechu w naszej szkole

usmiech

W dniu uśmiechu 😃😁😆 Szkolny Klub Wolontariatu zadbał o dobre samopoczucie każdego ucznia naszej szkoły. Julia i Maja z IC LO rozdały ponad 200 uśmiechów.

Mamy nadzieję, że dobry humor będzie nam towarzyszył przez cały kolejny rok.

Zostań wolontariuszem

cukierek

Wszystkich uczniów szkoły podstawowej chętnych do pracy w wolontariacie zapraszamy na spotkanie informacyjne. Odbędzie się ono 27 września (poniedziałek) na długiej przerwie w sali nr 62.

Zachęcamy także do udziału w akcji wolontaryjnej „Cukierek za życzliwość - i ty możesz zostać wolontariuszem”.

Weź udział w konkursie „Wolontariat w jednym zdjęciu”

Byłeś, jesteś, a może będziesz w najbliższym czasie uczestniczył w akcjach wolontariatu i chcesz się tym podzielić z innymi? Świetnie się składa! Weź udział w konkursie „Wolontariat w jednym zdjęciu” organizowanym przez Stowarzyszenie LEVEL UP. Zadaniem konkursowym jest wysłanie zdjęcia przedstawiającego Twój wolontariat wraz z krótkim opisem zawierającym opis działalności w ramach akcji wolontariackiej.

Termin zgłoszeń: do 30 września 2021.

Konkurs ma na celu wymianę dobrych doświadczeń, związanych z wolontariatem i zachęcenie do brania udziału w dobrowolnej i świadomej pracy na rzecz innych. Realizowany jest w ramach projektu „E-volunteering – key to be active”, który został dofinansowany ze środków programu Erasmus+, uruchomionego przez Komisję Europejską.

Kto może aplikować?
Organizatorzy zapraszają do udziału wolontariuszy działających lokalnie, za granicą lub e-wolontariuszy. Pokażcie, jak działacie!

Zasady
Tematem zdjęcia konkursowego musi być dowolne działanie wolontariackie, w którym brałeś/aś udział, ale uwaga (sic!), możesz wybrać tylko jedno zdjęcie, więc jeśli brałeś/aś udział w kilku tego typu przedsięwzięciach, zastanów się, które dało Ci najwięcej satysfakcji i przyniosło korzyść odbiorcom Twoich działań. Do fotografii musisz dołączyć także opis na 1000 znaków, w którym opowiesz o działaniu uwiecznionym na zdjęciu. 

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września 2021 r., a w zabawie brać udział mogą osoby między 13 a 30 rokiem życia. Zdjęcia opublikowane zostaną na stronie facebookowej Stowarzyszenia LEVEL UP, gdzie w okresie od 1 do 6 października odbędzie się głosowanie na podstawie polubień/reakcji na zdjęcia. Wyniki zostaną ogłoszone 8 października 2021 r.

Dwa zdjęcia zostaną nagrodzone podstawową wersją gry Dixit. Jednego wygranego wyłoni zespół LEVEL UP, a drugiego wskaże publiczność podczas głosowania na Facebooku.

Więcej informacji:
Kliknij, aby otworzyć formularz
Zapoznaj się z regulaminem

Stwórzmy wystawę fotograficzną

park

Licealisto! Fotografujesz? – Podziel się swoją pasją!

Szkolny Klub Wolontariatu ZSO4 Gliwice zachęca uczniów do odkrywania pięknych zakątków naszego regionu.

Stworzymy wspólną wystawę!

Przynieś jedno zdjęcie przedstawiające wyjątkowe miejsce znajdujące się na terenie Śląska, na odwrocie podaj swoje imię, nazwisko, klasę oraz nazwę miejsca. Do zdjęcia dołącz pisemne oświadczenie: „Oświadczam, że jestem autorem zdjęcia i wyrażam zgodę na jego publikację na terenie i stronach internetowych ZSO4 w Gliwicach”, wg wzoru: Weronika Mularczyk, kl. IIA LO, Zespół Pałacowy – w Krowiarkach (zdjęcie).

Na zdjęciu nie mogą znajdować się żadne osoby.

Fotografię dostarcz opiekunowi SKW, p. Elżbiecie Piotrowskiej, do sali nr 53 w terminie do 10 października 2021 r.

Podziel się wrażliwością na piękno otaczającego nas świata, a zobaczysz, jak wielu dzieli Twoją pasję!

Charytatywnie i z sercem!

dla Malgosi

Szymon z klasy I LO oraz dwie Julie z klasy 8 SP reprezentowali nasz Szkolny Klub Wolontariatu w akcji „Charytatywny Dzień Dziecka” organizowanej przez fundację „Biegamy z sercem”. W nagrodę otrzymali medale, jednak ich postawa i chęć niesienia pomocy innym, nawet w czasach pandemii, zasługuje na szczególne wyróżnienie. Bierzmy z nich przykład, można pomagać i jednocześnie dbać o swoje zdrowie i kondycję.

Dla Małgosi!

dzien dziecka

Bierzemy udział w kolejnej akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację „Biegamy z Sercem”. To „Sportowo-Charytatywny Dzień Dziecka”. Celem akcji jest wsparcie finansowe leczenia komórkami macierzystymi niepełnosprawnej 7-letniej Małgosi.

Więcej informacji na Facebooku oraz na stronie internetowej.

Więcej artykułów…