Miły gest dla pacjentów

ksiazki1

Tuż przed wakacjami członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu, Igor Soczalski i Jakub Laksa z kl. 7a, postanowili zrobić dobry uczynek na rzecz pacjentów szpitala przy ul. Radiowej w Gliwicach i zorganizowali zbiórkę książek. Książki zostały przekazane chorym, aby umilić im czas spędzony na leczeniu.

Pomysłowość i wielkie serca naszych uczniów nie mają granic :)

Zielone Gliwice

ekopiknik

Nasze wolontariuszki wzięły w niedzielę udział w akcji sadzenia drzew w dzielnicy Kopernik. Uczestniczyły również w warsztatach malowania na plastrach drewna czy zdobienia doniczek, a także miały możliwość wymiany plastikowych śmieci na wielorazowe butelki z tritanu.

Ania i Natalia włączyły się tym samym w imieniu naszej szkoły w ogólnopolską akcję „Czyste, Zielone Miasta” Stowarzyszenia Program Czysta Polska. Dziewczyny stawiają na zieleń!

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej szczegółów dotyczących akcji ze strony Urzędu Miasta Gliwice.

Podsumowanie akcji humanitarnych dotyczących wsparcia dla Ukrainy, organizowanych przez Szkolny Klub Wolontariatu i Samorząd Uczniowski ZSO4 w Gliwicach

zbiorka ukrainska

Dzięki zaangażowaniu całej społeczności naszej szkoły: rodziców, uczniów, przedszkolaków, nauczycieli oraz pracowników administracji zebraliśmy kilkadziesiąt kartonów potrzebnych produktów – żywności długoterminowej, środków higieny, artykułów medycznych, pościeli, koców, ręczników. Z inicjatywy pani dyrektor Joanny Grzybowskiej oraz w porozumieniu z Caritas Diecezji Gliwickiej rozdysponowaliśmy już prawie wszystkie dary. Szczególną opieką zostały objęte rodziny uczniów przyjętych do naszej szkoły.

Zakończyliśmy także zbiórkę pieniędzy do puszek. Udało się zebrać 1310,16 zł! Środki w całości zostaną przekazane na wsparcie działań na rzecz osób z Ukrainy, realizowanych przez GTW Gliwice (zbiórka i wydawanie darów dla uchodźców z Ukrainy w Arena Gliwice), Centrum Inicjatyw Społecznych CIS Gliwice (Punkt Pomocy Ukrainie „Gliwice z Ukrainą”) oraz Stowarzyszenie Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży (działania na dworcu PKP).

Uczniowie naszej szkoły przeprowadzili również zbiórki klasowe, z których nowym kolegom i koleżankom z Ukrainy zostanie m.in. dofinansowana wycieczka.

Mamy nadzieję, że nasze wspólne działania zintegrują młodzież naszej szkoły oraz pomogą odnaleźć się wszystkim w nowej rzeczywistości...

Bardzo dziękujemy za Państwa pomoc i zaangażowanie.

Kartki dla Ukrainy

kartki

Nasza szkoła dołączyła do kampanii charytatywnej „Świąteczne Kartki Dobroczynne”. W tym roku dochód z ich sprzedaży inwestujemy w pomoc Uchodźcom, zasilając Fundusz Wsparcia Dzieci Uchodźców z Ukrainy, prowadzony przez Stowarzyszenie Sursum Corda.

Kartki wielkanocne można zakupić u pani Barbary Ozgi-Strzyż w poniedziałki w sali 95.

Szczegóły akcji na stronie https://kartki-szkoly.sc.org.pl/

Pomagamy Ukrainie

puszki dla Ukrainy

Nie zwalniamy tempa i w dalszym ciągu pomagamy naszemu wschodniemu sąsiadowi. Jesteśmy oficjalnym punktem zbiórki finansowej „Śląskie dla Ukrainy!”. Odwiedź nas i wesprzyj akcję, wrzucając pieniądze do puszki.

Czytaj więcej: http://calanaprzod.org/slaskiedlaukrainy
Wspieraj też na: https://zrzutka.pl/z/slaskiedlaukrainy

W szkole mamy 3 puszki: sekretariacie, w przedszkolu i w bibliotece (z tą puszką nasi wolontariusze będą kwestować przed szkołą i na jej terenie przed lekcjami w czasie długich przerw i podczas zebrań z rodzicami) do 11 kwietnia 2022 r.

Cel: Zbiórka środków finansowych na wsparcie mieszkańców Ukrainy przybywających do Polski oraz dla organizacji pozarządowych wspierających mieszkańców Ukrainy przybywających do Polski.

Zbiórka publiczna zgłoszona do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Organizatorem zbiórki jest stowarzyszenie „Cała Naprzód”.

Akcja „Plecaczek”

plecaczek

Ogólnopolska szkolna zbiórka krwi

zbiorka krwi

Do włączenia się do akcji zachęcamy zwłaszcza maturzystów.

Слава Україні!

Ukraina1

Szkolny Klub Wolontariatu przy ZSO4 w Gliwicach organizuje pomoc dla Uchodźców z Ukrainy. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji.

Zbieramy:
💙 Ręczniki i pościel (koce, poduszki, kołdry, śpiwory, poszewki itp.) – uwaga, prosimy o dostarczenie tylko nowych artykułów.
💛 Artykuły medyczne (opatrunki, kompresy, bandaże, plastry i przylepce, chusty opatrunkowe, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków, koce termiczne, strzykawki, igły, środki odkażające i dezynfekujące, sól fizjologiczną, środki przeciwbólowe itp.).
💙 Środki higieny (kosmetyki, pieluszki, podpaski, pasty do zębów, mydła, szampony, proszki do prania itp.).
💛 Żywność długoterminową (olej, konserwy, kaszę, ryż, herbatę, kawę, słodycze, mleko UHT itp.).

Produkty proszę przynosić do pokoju nr 16 (obok biblioteki szkolnej) do piątku, do godziny 10.00.

Z góry dziękujemy za wsparcie i pomoc.

Patronat nad akcją sprawuje Caritas Diecezji Gliwickiej.

Pomóżmy Lence

Lena Gumienik

Wesprzyjmy Lenkę, uczennicę naszej szkoły.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 30.! A my z nią!

wosp

Wraz z Fundacją „Biegamy z sercem” kwestujemy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

W tym roku odbędzie się jubileuszowy, 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem zbieramy na polepszenie diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

W bibliotece szkoły dostępna jest szkolna puszka WOŚP. Przez cały przyszły tydzień podczas długich przerw i przed lekcjami wolontariusze LO będą zbierać do niej pieniądze. Okażcie swoje wielkie serce.

Kartki bożonarodzeniowe

kartki

Dzisiaj, dzień przed Wigilią, dostarczyliśmy do Domu Opiekuńczo-Pielęgnacyjnego w Szczygłowicach kartki bożonarodzeniowe wykonane przez naszych uczniów.

Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w tę akcję https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6c/1/16/2764.png https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6c/1/16/2764.png https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6c/1/16/2764.png https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6c/1/16/2764.png https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6c/1/16/2764.png

Monika Kolasińska – organizatorka akcji

Podziękowania dla naszej szkoły

iti

Na początku roku szkolnego 2021/2022 nasza szkoła brała udział w zbiórce dla Zespołu Szkół Specjalnych z Sosnowca. Właśnie otrzymaliśmy dyplom z serdecznym podziękowaniem za udział w akcji.

Szlachetnie!

paczka

Bardzo serdecznie chciałabym wszystkim podziękować za udział w akcji „Szlachetna paczka”. Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem: artykuły, które udało nam się zebrać, i zgromadzona na węgiel kwota przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Pani, którą wybraliśmy, była ogromnie wzruszona i zaskoczona liczbą otrzymanych prezentów.

Ogromnie się cieszę, że można na Was liczyć w każdej sytuacji.

Organizator akcji, Monika Kolasińska

Więcej artykułów…