Literacka mapa Gliwic - Krzysztof Siwczyk

Homa Tryndus

W ramach projektu „Literacka mapa Gliwic”, do którego przystąpiła nasza szkoła, przedstawiamy sylwetki znanych artystów związanych z Gliwicami. Zaczynamy od Krzysztofa Siwczyka, poety młodego pokolenia. Mieliśmy już przyjemność gościć go w murach naszej szkoły przy okazji podsumowania konkursu „Nie piszę do szuflady”, który objął honorowym patronatem. 

A teraz chcemy zaprezentować fragmenty jego twórczości czytane przez uczennice: Martę Homę i Annę Trynduś oraz nauczyciela fizyki, pana Tomasza Guzowskiego. Są to wiersz „Przedsłowie” oraz fragment utworu „Mechanizm obronny” z tomiku „Jasnopis”. Nagranie zostało wykonane w szkolnym studiu nagrań.

Do wysłuchania utworów tradycyjnie kierujemy do zakładki „Nasze audio” znajdującej się na stronie biblioteki szkolnej.

Odsłony: 1895