Dzień Otwarty pt. „Szkoła to wielka przygoda – przeżyj ją z nami”

dzien otwarty

22 marca to szczególny dzień w naszej szkole. Tego dnia właśnie gościliśmy w swoich progach przyszłych uczniów naszej Szkoły Podstawowej nr 4, którzy odwiedzili nas wraz ze swoimi rodzicami. Okazją był Dzień Otwarty ZSO 4, który przebiegał w tym roku pod nazwą „Szkoła to wielka przygoda – przeżyj ją z nami”.

O godzinie 17 atrium szkoły wprost pękało w szwach – odwiedziło nas bowiem tak liczne grono przyszłych zerówkowiczów, pierwszoklasistów oraz kandydatów do wyższych klas SP. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego występu uczennic VII LO oraz uczniów klas 1a i 1b SP. Brawurowo wykonali oni piosenkę Olafa Henninga „Kowboje i Indianie”.

Następnie zgromadzonych przywitała pani dyrektor Joanna Grzybowska, a zaraz po niej wystąpili uczniowie zerówki w przedstawieniu teatralnym „Jedno zdrowie mamy, więc o nie dbamy”. Ledwo opadły emocje związane z ich występem, a już mogliśmy podziwiać etiudę taneczną „Taniec łączy pokolenia” w wykonaniu uczniów klasy 0, 1 oraz uczniów gimnazjum i liceum.

Po tym wspaniałym występie goście podzielili się na dwie grupy. Młodsi zostali w atrium, aby podziwiać spektakl w wykonaniu uczniów klas 1 SP „W świecie barw”, a następnie obejrzeć sale, w których będą się toczyć ich zajęcia. Starsi – zgodnie z hasłem dnia – ruszyli w pełną przygód wędrówkę po szkole. Wszyscy otrzymali tajemniczą mapę oraz krzyżówkę, którą musieli na bieżąco uzupełniać w każdej kolejnej sali. Aby dotrzeć w kolejne miejsca, musieli się wykazać spostrzegawczością i sprytem. A po drodze czekało na niech naprawdę dużo niespodzianek: film o szkole, konkurs muzyczny, plastyczne puzzle, quiz filmowy, test o przysłowiach. Uczniowie mieli też okazję wykazać się swoją wiedzą biologiczną, obejrzeć wybuch wulkanu, zbadać, czy są bosko zbudowani, sprawdzić, co wiedzą o prawidłowym odżywianiu. Zobaczyli też halę sportową oraz nauczyli się podstaw udzielania pierwszej pomocy. Poznali panią pielęgniarkę, trafili do biblioteki szkolnej, mogli porozmawiać z wolontariuszami naszej szkoły, skosztować pysznych ciast przygotowanych przez naszych uczniów. Kandydaci do klasy dwujęzycznej mogli z kolei sprawdzić swoje umiejętności językowe.

Całość spotkania zakończył pokaz trojaka i belgijki – ulubionego tańca wszystkich uczniów naszej szkoły.

Każdy mały gość otrzymał przy wyjściu odblask z logo naszej szkoły, aby bezpiecznie trafił do domu, a następnie we wrześniu – równie bezpiecznie – w progi naszej szkoły.

Dzień Otwarty trzeba uznać za bardzo udany.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w jego przygotowanie – jest Was tak wielu, że obawiamy się, że moglibyśmy kogoś pominąć przy podziękowaniach. Przyjmijcie więc od nas wszyscy gorące i serdeczne podziękowania. Dobra robota, kochani!

Dziękujemy również wszystkim przybyłym gościom – bez Was ten dzień by się nie udał. Zapraszamy w nasze progi!

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Odsłony: 1817