„Jesteśmy pozytywni w sieci”

dbi

Plakat pochodzi ze strony http://www.saferinternet.pl

internet

8 lutego 2017 r. młodzież klas 1 i 2 naszego gimnazjum wzięła udział w apelu profilaktycznym, poświęconym zagadnieniom cyberprzemocy. Przedstawicielki Straży Miejskiej w Gliwicach przygotowały dla młodzieży specjalną prezentację poświęconą bezpieczeństwu w sieci.

W związku z Dniem Bezpiecznego Internetu, przypadającym 7 lutego 2017 r., zwróciliśmy szczególną uwagę na konsekwencje internetowej aktywności młodzieży. Omówiono m.in. problem hejtowania w Internecie. Hasłem przewodnim tegorocznego DBI były słowa: „Razem zmieniamy Internet na lepsze”. W czasie apelu uczniowie zapoznali się z definicją i formami cyberprzemocy. Poznali także zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz możliwości uzyskania pomocy w sytuacjach trudnych.

Pedagog szkolny Aneta Kroll zachęcała uczestników spotkania do bycia pozytywnym w sieci.

Odsłony: 2521